Pozor na internetovou lékárnu. Podvádí, tvrdí časopis

Petr Kučera Petr Kučera
28. 7. 2011 20:05
Spotřebitelský časopis varuje před internetovým obchodem Lékárna-online.com

Doplněno o vyjádření provozovatele obchodu.

Praha - Spotřebitelský časopis dTest varuje před internetovým obchodem Lékárna-online.com.

"Nejen že zákazníkům nedodává objednané zboží, které lidé často platí předem, ale navíc nemá k prodeji léků ani žádné povolení," říká Jan Votočka, právní poradce časopisu dTest.

Společnost Eulek Pharma, která internetovou lékárnu provozuje, má jako předmět podnikání uveden pronájem nemovitostí; navíc se v současné době nachází v likvidaci. Pro poškozené klienty se tak snižuje šance, že se někdy dočkají zaplacených peněz zpět.

Časopis dTest již učinil příslušné právní kroky a podal na společnost podnět Státnímu úřadu pro kontrolu léčiv.

"Na stránkách úřadu si navíc spotřebitelé mohou vždy dopředu ověřit, zda má konkrétní internetová lékárna pro prodej léčiv příslušná povolení, a spíše se tak vyhnout nebezpečným padělkům léčiv a neseriózním obchodníkům," připomíná Votočka.

"Po vyhodnocení všech podkladů od poškozených zároveň zvážíme podání trestního oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu," dodává Votočka v reakci na to, že lékárna stále od lidí přijímá platby, které nevrací.

Všechno je v pořádku, tvrdí obchod

Zástupce lékárny však s tvrzením časopisu nesouhlasí. "Nedodáváme léčiva podléhající zákonné ochraně, ale jen potravinové doplňky, bylinné přípravky a zdravotnické potřeby, což potvrdily i kontrolní nákupy Státního úřadu pro kontrolu léčiv," tvrdí ve stanovisku, zaslaném z e-mailové adresy společnosti, Jaroslav Richter.

"Aktuálně neevidujeme objednané zboží, které by nebylo dodáno, popřípadě s ohledem na výpadky v lékárenské distribuci stornováno. Je ale možné, že s ohledem na počet registrovaných a nakupujících zákazníků - 39 tisíc - se administrativní zádrhel může najít," dodává Richter.

Časopis podle něj zveřejnil "informace, které nebyly nikým objektivně ověřeny", firma proto chce vzniklou škodu nárokovat u jeho vydavatele.

K výpisu z obchodního rejstříku, podle něhož byla společnost Eulek Pharma zrušena s likvidací k 1. březnu letošního roku, se Richter nevyjádřil.

Podívejte, na jaké hračky a další nebezpečné výrobky si dát pozor:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy