Portál Slevy z hor podle policie okrádal klienty, poškozených je zatím přes stovku

ČTK ČTK
5. 9. 2016 13:56
Policisté už přijali více než stovku oznámení od nespokojených klientů. Podvodný slevový portál už nechali zablokovat.
Portál Slevy z hor, březen 2016
Portál Slevy z hor, březen 2016 | Foto: web.archive.org

Semily – Oddělení hospodářské kriminality policie v Semilech vyšetřuje slevový portál Slevy z hor. Podle policie o peníze připravil nejen klienty turistických zařízení, ale i jejich majitele a hoteliéry.

Policisté už přijali více než stovku oznámení od nespokojených klientů, kteří zaplatili pobyt, ubytovatel však peníze nedostal. Policie případ vyšetřuje pro podezření z podvodu, informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

"Zatím nezjištěný zástupce společnosti se sídlem v Praze nabízel na webovém portálu Slevyzhor.cz zprostředkování pobytů v různých zařízeních na území Libereckého kraje. Až po příjezdu klienti zjistili, že i přes to, že požadovanou částku za pobyt zaplatili, úhrada do zařízení nedoputovala," řekla Suchánková. Policie už nechala podvodný portál zablokovat.

Vzhledem k internetovému prodeji může být podle Suchánkové poškozených klientů víc a po celé České republice. "Žádáme proto všechny, kteří se cítí být poškozeni, aby se obrátili na územní odbor Semily, oddělení hospodářské kriminality, které veškerá trestní oznámení centralizuje, dokumentuje a provádí šetření," řekla Suchánková.

Základní informace o možném podvodném jednání je možné posílat podle Suchánkové také na e-mail [email protected], případně je možné podat trestní oznámení na kterémkoliv policejním oddělení po celém Česku.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ústavní výbor europarlamentu doporučil schválit brexitovou dohodu

Ústavní výbor Evropského parlamentu (EP) ve čtvrtek doporučil europoslancům schválit dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie. Otevřel tím cestu k definitivnímu potvrzení brexitového paktu, o němž bude plénum EP hlasovat příští středu. Brexitový koordinátor europarlamentu Guy Verhofstadt konstatoval, že dohoda splňuje podmínky unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy