Portál Slevy z hor podle policie okrádal klienty, poškozených je zatím přes stovku

ČTK ČTK
5. 9. 2016 13:56
Policisté už přijali více než stovku oznámení od nespokojených klientů. Podvodný slevový portál už nechali zablokovat.
Portál Slevy z hor, březen 2016
Portál Slevy z hor, březen 2016 | Foto: web.archive.org

Semily – Oddělení hospodářské kriminality policie v Semilech vyšetřuje slevový portál Slevy z hor. Podle policie o peníze připravil nejen klienty turistických zařízení, ale i jejich majitele a hoteliéry.

Policisté už přijali více než stovku oznámení od nespokojených klientů, kteří zaplatili pobyt, ubytovatel však peníze nedostal. Policie případ vyšetřuje pro podezření z podvodu, informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

"Zatím nezjištěný zástupce společnosti se sídlem v Praze nabízel na webovém portálu Slevyzhor.cz zprostředkování pobytů v různých zařízeních na území Libereckého kraje. Až po příjezdu klienti zjistili, že i přes to, že požadovanou částku za pobyt zaplatili, úhrada do zařízení nedoputovala," řekla Suchánková. Policie už nechala podvodný portál zablokovat.

Vzhledem k internetovému prodeji může být podle Suchánkové poškozených klientů víc a po celé České republice. "Žádáme proto všechny, kteří se cítí být poškozeni, aby se obrátili na územní odbor Semily, oddělení hospodářské kriminality, které veškerá trestní oznámení centralizuje, dokumentuje a provádí šetření," řekla Suchánková.

Základní informace o možném podvodném jednání je možné posílat podle Suchánkové také na e-mail [email protected], případně je možné podat trestní oznámení na kterémkoliv policejním oddělení po celém Česku.

 

Právě se děje

Další zprávy