Ponožky se znakem Alláha? Řetězec H&M čelí dalšímu problému

Ekonomika Ekonomika
31. 1. 2018 11:00
Na ponožkách je vyobrazena figurka ze stavebnice Lego se sbíječkou. Ta za sebou zanechává trajektorii, která kritizovaný nápis připomíná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Londýn - Švédský módní řetězec H&M musel stáhnout z prodeje dětské ponožky s kontroverzním obrázkem, který připomíná obrácený arabský znak pro Alláha. Podle řetězce je ovšem podobnost čistě náhodná. Informoval o tom mimo jiné britský deník The Independent.

Na ponožkách je vyobrazena figurka ze stavebnice Lego se sbíječkou. Ta za sebou zanechává trajektorii, která kritizovaný nápis připomíná.

H&M se následně za motiv omluvilo. "Snažíme se vždy nabídnout produkty, o kterých věříme, že je naši zákazníci ocení," uvedla mluvčí módního řetězce. "Motiv na ponožkách vyobrazuje lego figurku, jakákoli další podobnost je čistě náhodná a omlouváme se, pokud vyobrazení někoho urazilo," dodala firma v prohlášení.

Před pár týdny musel řetězec řešit jiný problém, když v e-shopu použil fotografii černošského chlapce v mikině s nápisem "nejvíc cool opice v džungli". Demonstranti rozezlení reklamou vtrhli v Jihoafrické republice do několika obchodů švédského řetězce, kde převraceli vybavení a rozhazovali zboží:

Aktivisté EFF demolovali prodejny H&M v Jihoafrické republice | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy