Past na turisty? Navštívili jsme nejhorší podniky podle ČOI

Past na turisty? Navštívili jsme nejhorší podniky podle ČOI
Nejvyšší pravomocnou pokutu od České obchodní inspekce - 90 tisíc korun - loni dostala Restaurace Čertovka. V ulici U Lužického semináře na Malé Straně ji provozuje společnost 4HP. Nedodržela míru podávaných nápojů, neoprávně účtovala příplatek k ceně konzumace (předem o něm neinformovala) a diskriminovala anglicky mluvící hosty oproti lidem hovořícím česky.
Anglicky hovořící redaktoři Aktuálně.cz navštívili restauraci letos v březnu. Při předávání účtenky na 450 korun číšník sdělil, že částka ještě nezahrnuje spropitné a že s ním konečná suma činí 490 korun.
"Vím, že se to dělalo, a snažili jsme se to vymýtit. Děláme kontroly, jsme stále přítomní na provozovně, pokud to jde. Myslím si, že teď tady máme personál, který už nic takového neprovede," řekl redaktorům majitel restaurace Ivan Šimonovský, když s ním po kontrole mluvili. Teprve poté mu řekli, že se s podobnou praxí bohužel setkali i nyní.
"Samozřejmě žádná firemní politika to není, to bych byl sebevrah!" zdůrazňuje. Zároveň ale připouští, že pokud nebude obsluhovat sám, což při kapacitě restaurace dvě stě míst nejde, tak za nikoho ruku do ohně strčit nemůže.
Foto: Vojtěch Marek
Tereza Holanová Vojtěch Marek Tereza Holanová, Vojtěch Marek
Aktualizováno 9. 3. 2015 11:10
Redaktoři Aktuálně.cz otestovali dvojici restaurací, které loni dostaly od České obchodní inspekce nejvyšší pokuty za porušení zákona o ochraně spotřebitele.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy