Past na turisty? Navštívili jsme nejhorší podniky podle ČOI

Past na turisty? Navštívili jsme nejhorší podniky podle ČOI
Nejvyšší pravomocnou pokutu od České obchodní inspekce - 90 tisíc korun - loni dostala Restaurace Čertovka. V ulici U Lužického semináře na Malé Straně ji provozuje společnost 4HP. Nedodržela míru podávaných nápojů, neoprávně účtovala příplatek k ceně konzumace (předem o něm neinformovala) a diskriminovala anglicky mluvící hosty oproti lidem hovořícím česky.
Anglicky hovořící redaktoři Aktuálně.cz navštívili restauraci letos v březnu. Při předávání účtenky na 450 korun číšník sdělil, že částka ještě nezahrnuje spropitné a že s ním konečná suma činí 490 korun.
"Vím, že se to dělalo, a snažili jsme se to vymýtit. Děláme kontroly, jsme stále přítomní na provozovně, pokud to jde. Myslím si, že teď tady máme personál, který už nic takového neprovede," řekl redaktorům majitel restaurace Ivan Šimonovský, když s ním po kontrole mluvili. Teprve poté mu řekli, že se s podobnou praxí bohužel setkali i nyní.
"Samozřejmě žádná firemní politika to není, to bych byl sebevrah!" zdůrazňuje. Zároveň ale připouští, že pokud nebude obsluhovat sám, což při kapacitě restaurace dvě stě míst nejde, tak za nikoho ruku do ohně strčit nemůže.
Foto: Vojtěch Marek
Tereza Holanová Vojtěch Marek Tereza Holanová, Vojtěch Marek
Aktualizováno 9. 3. 2015 11:10
Redaktoři Aktuálně.cz otestovali dvojici restaurací, které loni dostaly od České obchodní inspekce nejvyšší pokuty za porušení zákona o ochraně spotřebitele.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy