Obchodníky roku jsou IKEA i Lidl. Projděte si výsledky ankety

Petr Kučera Petr Kučera
3. 2. 2016 14:56
Řetězec IKEA se potřetí za sebou stal absolutním vítězem soutěže Obchodník roku. O pořadí rozhodl reprezentativní průzkum mezi spotřebiteli, v případě ceny veřejnosti (tu získal Lidl) i přímé hlasování.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha – Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2015 se potřetí v řadě stal řetězec IKEA. Ten současně vyhrál kategorii obchodníků s nábytkem a bytovými doplňky.

Absolutní vítěz a vítězové jednotlivých kategorií vzešli z reprezentativního internetového průzkumu společnosti GfK Czech, uskutečněného na vzorku 1000 respondentů. Rozhodující bylo spontánní jmenování prodejny, počet nakupujících, míra jejich loajality prodejně, důvěra v ni a spokojenost s vybranými parametry (sortiment, kvalita, orientace v nabídce).

Pouze vítěze ceny veřejnosti určilo přímé hlasování na internetu a prostřednictvím SMS, do něhož se zapojilo přes 123 tisíc lidí. Nejvíce hlasů získal Lidl (69 297), druhá skončila IKEA (66 271) a třetí dm drogerie markt (57 096).

Výsledky soutěže Obchodník roku 2015:

Kategorie Vítěz Další pořadí
Absolutní vítěz 1. IKEA
Obchodník s potravinami 1. Lidl 2. Kaufland  3. Globus
Obch. s drogerií a parfumerií 1. Teta drogerie 2. dm drogerie markt  3. Rossmann
Obch. s oděvy a obuví 1. Deichmann 2. Marks & Spencer  3. Baťa
Sportovní oděvy a potřeby 1. Sportisimo 2. SportsDirect  3. Nike
Obchodník s elektronikou 1. CZC.cz 2. T.S. Bohemia  3. Datart
Obch. pro dům, zahradu a chovatele 1. Obi 2. Hornbach  3. Uni Hobby
Nábytek a bytové doplňky 1. IKEA 2. Jysk  3. Sconto nábytek
Internetový obchodník 1. Mall.cz 2. Alza.cz  3. Eva.cz
Cena veřejnosti 1. Lidl 2. Ikea  3. dm drogerie markt
Věrnostní program 1. Teta klub
 

Právě se děje

před 3 minutami

Český řidič kamionu zemřel na německé dálnici, když narazil do kolony aut

Při nehodě na dálnici v německém Sasku-Anhaltsku zahynul český řidič kamionu, který zřejmě kvůli nepozornosti naboural do kolony stojících vozidel. Informoval o tom deník Leipziger Volkszeitung. Neštěstí se stalo v pondělí odpoledne na dálničním úseku mezi Halle a Lipskem poblíž města Merseburg. Čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po nárazu do stojícího kamionu zaklíněný v kabině a na místě podlehl svým zraněním. Podle policie zatím není zřejmé, zda řidiče přemohla únava nebo nehodu způsobila chvilková nepozornost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy