Nová Škoda Superb se představuje, podívejte se

kst
9. 1. 2008 16:40
Škoda Auto odtajnila fotky limuzíny Superb.
Foto: Škoda Auto

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská Škoda Auto zveřejnila ve středu fotografie a popis nového modelu limuzíny Superb. Fandové domácího výrobce aut se mohou těšit na delší a širší limuzínu, než je její předchůdkyně. V Česku se začne prodávat v létě. Sériová výroba by měla začít v březnu.

"Očekáváme, že vůz bychom na naše nejdůležitější trhy, mezi něž samozřejmě patří i Česká republika, začali zavádět brzy po premiéře, to znamená zhruba od léta," uvedl mluvčí automobilky Evžen Krauskopf.

Nový Superb je 4 838 mm dlouhý, 1 783 mm široký, 1 461 mm vysoký a má rozvor náprav 2 761 mm.

Elegantní limuzína se řadí na vrchol vozů střední, resp. vyšší střední třídy.

Čtěte také:

Nabídne řadu zajímavých technických řešení, jako je např. systém adaptivních světlometů s tzv. corner funkcí, novou verzi elektronicky kontrolované klimatizace nebo automatického parkovacího asistenta.

"Při vývoji vozu byl kladen důraz zejména na bezpečnost, a proto se nový Superb pochlubí mimo jiné i nadstandardním počtem devíti airbagů", uvádí firma v tiskové zprávě.

Nová Škoda Superb bude poháněna třemi zážehovými a třemi vznětovými motory s výkony od 77 do 191 kW.

V nabídce budou jak mechanické, tak i automatické převodovky. Světovou premiéru bude mít nový model, který se bude vyrábět v závodě Škoda Auto v Kvasinách, na mezinárodním autosalonu v Ženevě 2. března 2008.

 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy