Nestabilní dětská židle musí z obchodů, nařídila inspekce

Ekonomika Ekonomika
21. 11. 2014 10:30
U dřevěné židle z Polska hrozí dětem pád dozadu. Česká obchodní inspekce nařídila její okamžité stažení z trhu.
Závadná dětská židle se skládá ze dvou dílů.
Závadná dětská židle se skládá ze dvou dílů. | Foto: ČOI

Praha - Česká obchodní inspekce zakázala prodej dětské židle nazvané Agnieszka určené dětem do tří let. Vyrábí ji společnost Stolarna Mebli i Budowli, distributorem je firma Carero z Písku u Jablunkova. 

Tato vysoká dřevěná židle je nestabilní a dětem hrozí pád dozadu. Inspekce nahlásila výrobek do databáze rychlého varování Rapex. Distributoři musí výrobek okamžitě stáhnout z trhu.
    
"Lidé, kteří židli zakoupili, by výrobek měli vrátit prodejci a požádat o vrácení peněz," říká mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.
    
Závadná dětská židle se skládá ze dvou dílů, lze ji použít i jako samostatný stůl a židli. Sedadlo a opěradlo je potaženo omyvatelným materiálem, pult je pevně přišroubován ke kostře židle.

"Dítěti hrozí nebezpečí pádu v případě, kdy se zapře nožičkama o před ním stojící předmět, například stůl, případně se v židličce výrazně zakloní," uvedla inspekce.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy