Nestabilní dětská židle musí z obchodů, nařídila inspekce

Ekonomika Ekonomika
21. 11. 2014 10:30
U dřevěné židle z Polska hrozí dětem pád dozadu. Česká obchodní inspekce nařídila její okamžité stažení z trhu.
Závadná dětská židle se skládá ze dvou dílů.
Závadná dětská židle se skládá ze dvou dílů. | Foto: ČOI

Praha - Česká obchodní inspekce zakázala prodej dětské židle nazvané Agnieszka určené dětem do tří let. Vyrábí ji společnost Stolarna Mebli i Budowli, distributorem je firma Carero z Písku u Jablunkova. 

Tato vysoká dřevěná židle je nestabilní a dětem hrozí pád dozadu. Inspekce nahlásila výrobek do databáze rychlého varování Rapex. Distributoři musí výrobek okamžitě stáhnout z trhu.
    
"Lidé, kteří židli zakoupili, by výrobek měli vrátit prodejci a požádat o vrácení peněz," říká mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.
    
Závadná dětská židle se skládá ze dvou dílů, lze ji použít i jako samostatný stůl a židli. Sedadlo a opěradlo je potaženo omyvatelným materiálem, pult je pevně přišroubován ke kostře židle.

"Dítěti hrozí nebezpečí pádu v případě, kdy se zapře nožičkama o před ním stojící předmět, například stůl, případně se v židličce výrazně zakloní," uvedla inspekce.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy