Největší e-shopy zbrojí na Vánoce. Alza začne doručovat o víkendu, Mall přidá výdejní místa

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
20. 10. 2016 13:28
V průběhu roku největší online prodejci posílili logistiku a navýšili kapacitu skladů, letos opět čekají rekordní Vánoce. Alza.cz doručuje v sobotu a v neděli, také prodejny mají otevřeno i o víkendech. Mall.cz začne spolupracovat se sítí výdejen Uloženka.
Internetové obchody letos opět čekají rekordní Vánoce. (ilustrační foto)
Internetové obchody letos opět čekají rekordní Vánoce. (ilustrační foto) | Foto: Ondřej Besperát

Praha – Největší tuzemský e-shop Alza.cz nově doručuje v sobotu a v neděli. Dvojka na trhu, Mall.cz, před začátkem vánoční sezony rozšíří počet výdejních míst o 86 na 104 a zavede doručování zboží v sobotu v jedenácti krajských městech.

Alza.cz doručuje v sobotu a v neděli, také prodejny mají otevřeno i o víkendech. V showroomu v Holešovicích letos obchod zavedl i noční výdej. Alza má aktuálně v Česku 82 výdejních míst, z toho 34 tvoří prodejny a 48 samoobslužné výdejní AlzaBoxy.

Mall.cz začne spolupracovat se sítí výdejen Uloženka. "Pro zákazníky v menších městech tato novinka znamená snížení dojezdové doby k nejbližšímu výdejnímu místu," uvedl šéf Mall.cz Jakub Havrlant. Uleví se tak centrálním pobočkám, které dosud odbavovaly zákazníky z větších měst.

"Spolu s naším novým distribučním centrem, které zvládne odbavit až 75 000 nákupů denně, jsme na letošní vánoční sezonu výborně připraveni," uvedl šéf Mall.cz Jakub Havrlant.

Službu sobotního doručení lze využít v Praze, Plzni, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Jihlavě, Brně, Ostravě a Olomouci. V Praze nově umožňuje e-shop doručení zboží v den objednání.

Internetové obchody letos opět čekají rekordní Vánoce. V průběhu roku největší online prodejci posílili logistiku a navýšili kapacitu skladů. Konec roku je pro ně nejdůležitějším prodejním obdobím. Většina e-shopů začne vánoční kampaně na začátku listopadu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy