Největší e-shopy zbrojí na Vánoce. Alza začne doručovat o víkendu, Mall přidá výdejní místa

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
20. 10. 2016 13:28
V průběhu roku největší online prodejci posílili logistiku a navýšili kapacitu skladů, letos opět čekají rekordní Vánoce. Alza.cz doručuje v sobotu a v neděli, také prodejny mají otevřeno i o víkendech. Mall.cz začne spolupracovat se sítí výdejen Uloženka.
Internetové obchody letos opět čekají rekordní Vánoce. (ilustrační foto)
Internetové obchody letos opět čekají rekordní Vánoce. (ilustrační foto) | Foto: Ondřej Besperát

Praha – Největší tuzemský e-shop Alza.cz nově doručuje v sobotu a v neděli. Dvojka na trhu, Mall.cz, před začátkem vánoční sezony rozšíří počet výdejních míst o 86 na 104 a zavede doručování zboží v sobotu v jedenácti krajských městech.

Alza.cz doručuje v sobotu a v neděli, také prodejny mají otevřeno i o víkendech. V showroomu v Holešovicích letos obchod zavedl i noční výdej. Alza má aktuálně v Česku 82 výdejních míst, z toho 34 tvoří prodejny a 48 samoobslužné výdejní AlzaBoxy.

Mall.cz začne spolupracovat se sítí výdejen Uloženka. "Pro zákazníky v menších městech tato novinka znamená snížení dojezdové doby k nejbližšímu výdejnímu místu," uvedl šéf Mall.cz Jakub Havrlant. Uleví se tak centrálním pobočkám, které dosud odbavovaly zákazníky z větších měst.

"Spolu s naším novým distribučním centrem, které zvládne odbavit až 75 000 nákupů denně, jsme na letošní vánoční sezonu výborně připraveni," uvedl šéf Mall.cz Jakub Havrlant.

Službu sobotního doručení lze využít v Praze, Plzni, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Jihlavě, Brně, Ostravě a Olomouci. V Praze nově umožňuje e-shop doručení zboží v den objednání.

Internetové obchody letos opět čekají rekordní Vánoce. V průběhu roku největší online prodejci posílili logistiku a navýšili kapacitu skladů. Konec roku je pro ně nejdůležitějším prodejním obdobím. Většina e-shopů začne vánoční kampaně na začátku listopadu.

 

Právě se děje

Další zprávy