Nejlepší whisky na světě nemusí být drahá. Řetězec Aldi vyhrál s lahví za 15 eur

on on
15. 6. 2018 15:44
Německý diskontní řetězec uspěl na soutěži Spirits Business Scotch Whisky Masters.
Oceněná whisky.
Oceněná whisky. | Foto: Aldi.

Londýn - Kvalitní whisky nemusí stát tisíce. Odbornou porotu mezinárodní soutěže Spirits Business Scotch Whisky Masters o tom přesvědčil německý obchodní řetězec Aldi.

Zlaté medaile na soutěži získaly osmiletá Highland Black Scotch Whisky za 15 eur (v přepočtu kolem 380 korun) a Glen Marnoch Islay Single Malt Scotch Whisky, která stojí v přepočtu zhruba 515 korun.

Informoval o tom web Business Insider. Tyto takzvané privátní značky podle něj musely porazit i značky, které se běžně prodávají i třikrát dráž, než lahve od Aldi.

Vítězný gin.
Vítězný gin. | Foto: Aldi

O vítězi rozhodla porota složená z barmanů, znalců alkoholu i specializovaných novinářů.

Alkohol od diskontního řetězce Aldi už zaujal porotu jiné mezinárodní soutěže - letos v květnu získal šest stříbrných medailí na International Spirits Challenge 2018. A loni byl gin od Aldi za zhruba tři sta korun vyhlášen jako jeden z nejlepších na světě a rosé za 180 korun si odneslo z mezinárodní vinařské soutěže stříbrnou medaili.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy