Nejlepší novinky v českých obchodech? Tady je seznam

Petr Kučera Petr Kučera
25. 4. 2013 21:00
Výsledky soutěže o nejlepší novinku či inovaci Volba spotřebitelů
Foto: ATOZ Marketing Services

Praha - Absolutním vítězem letošního ročníku soutěže o nejlepší novinku či inovaci na českém maloobchodním trhu se stala řada sprchových gelů Dove Purely Pampering od společnosti Unilever ČR. Výsledky vyhlásila pořádající společnost Atoz Retail.

O ocenění Volba spotřebitelů - Nejlepší novinka usilovalo celkem 115 výrobků či výrobkových řad. Kromě absolutního byli vyhlášeni vítězové ve 38 oborových kategoriích.

Vítěze určil reprezentativní vzorek čtyř tisíc spotřebitelů v online průzkumu agentury STEM/MARK. Hodnotil se celkový dojem, líbivost obalu a zkušenosti s výrobkem.

Výrobci a distributoři mohli přihlásit novinky a inovace z oblasti rychloobrátkového zboží (s výjimkou tabákových výrobků), které byly na český trh uvedeny v období od září 2011 do prosince 2012.

Zvláštní cenu poroty za nejinovativnější výrobek získaly Pyramidky koření od společnosti Vitana, v segmentu nepotravinářského zboží pak Fino - Potravinová fólie v kusech - Rollbox od společnosti Sarantis Czech Republic.

„U obou porota ocenila především inovativní a praktické řešení výrobků ve velmi konzervativních kategoriích, kde jsme v posledních letech žádné inovace nezaznamenali," říká Lukáš Matějka, projektový manažer soutěže.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy