Češi řekli, kterým značkám nejvíc věří. Projděte si výsledky velké ankety

Iva Špačková Iva Špačková
9. 11. 2017 21:00
Reprezentativní vzorek 4000 spotřebitelů vybíral nejdůvěryhodnější značky v šedesáti kategoriích. Přinášíme podrobné výsledky.
Klikněte pro vstup do přehledu.
Klikněte pro vstup do přehledu. | Foto: Iva Špačková
Foto: Iva Špačková

Anketa spotřebitelů

Nejdůvěryhodnější značka je soutěž společnosti Atoz Marketing Services. O vítězích rozhodují spotřebitelé pomocí on-line dotazníků. Výzkumná agentura STEM/MARK, která třetí ročník ankety vedla, nechala v polovině září hlasovat 4000 lidí vybraných jako reprezentativní vzorek pro Českou republiku.

Ti rozhodovali o výhercích v 60 kategoriích (z toho 40 patřilo výrobkům, 10 službám a institucím a 10 různě zaměřeným obchodům). Celkem se rozhodovali mezi téměř 600 značkami (10 v každé kategorii kromě skupiny, kde je jich z podstaty méně - například mobilní operátoři). 

Rozhodující pro zařazení jednotlivých značek mezi deset nominovaných v každé kategorii byly jejich prodeje (tržby). Informace o prodejích poskytla společnost Nielsen Czech Republic.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy