Češi řekli, kterým značkám nejvíc věří. Projděte si výsledky velké ankety

Iva Špačková Iva Špačková
9. 11. 2017 21:00
Reprezentativní vzorek 4000 spotřebitelů vybíral nejdůvěryhodnější značky v šedesáti kategoriích. Přinášíme podrobné výsledky.
Foto: Iva Špačková

Anketa spotřebitelů

Nejdůvěryhodnější značka je soutěž společnosti Atoz Marketing Services. O vítězích rozhodují spotřebitelé pomocí on-line dotazníků. Výzkumná agentura STEM/MARK, která třetí ročník ankety vedla, nechala v polovině září hlasovat 4000 lidí vybraných jako reprezentativní vzorek pro Českou republiku.

Ti rozhodovali o výhercích v 60 kategoriích (z toho 40 patřilo výrobkům, 10 službám a institucím a 10 různě zaměřeným obchodům). Celkem se rozhodovali mezi téměř 600 značkami (10 v každé kategorii kromě skupiny, kde je jich z podstaty méně - například mobilní operátoři). 

Rozhodující pro zařazení jednotlivých značek mezi deset nominovaných v každé kategorii byly jejich prodeje (tržby). Informace o prodejích poskytla společnost Nielsen Czech Republic.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy