Češi řekli, kterým značkám nejvíc věří. Projděte si výsledky velké ankety

Iva Špačková Iva Špačková
9. 11. 2017 21:00
Reprezentativní vzorek 4000 spotřebitelů vybíral nejdůvěryhodnější značky v šedesáti kategoriích. Přinášíme podrobné výsledky.
Foto: Iva Špačková

Anketa spotřebitelů

Nejdůvěryhodnější značka je soutěž společnosti Atoz Marketing Services. O vítězích rozhodují spotřebitelé pomocí on-line dotazníků. Výzkumná agentura STEM/MARK, která třetí ročník ankety vedla, nechala v polovině září hlasovat 4000 lidí vybraných jako reprezentativní vzorek pro Českou republiku.

Ti rozhodovali o výhercích v 60 kategoriích (z toho 40 patřilo výrobkům, 10 službám a institucím a 10 různě zaměřeným obchodům). Celkem se rozhodovali mezi téměř 600 značkami (10 v každé kategorii kromě skupiny, kde je jich z podstaty méně - například mobilní operátoři). 

Rozhodující pro zařazení jednotlivých značek mezi deset nominovaných v každé kategorii byly jejich prodeje (tržby). Informace o prodejích poskytla společnost Nielsen Czech Republic.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy