Nebezpečné restaurace. Seznam nejvyšších pokut od hygieniků

Petr Kučera Petr Kučera
23. 2. 2015 7:21
Online deník Aktuálně.cz získal seznam sankcí za rok 2014 uložených hygieniky v oblasti veřejného stravování.

Úvodem

Třináct pokut dosahujících alespoň 20 tisíc korun loni uložily hygienické stanice v oblasti veřejného stravování. Vyplývá to z přehledu, který získal online deník Aktuálně.cz na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Zahrnuje pouze sankce, které v loňském roce nabyly právní moci.

Vedle finanční sankce obvykle ukládají hygienici i další opatření – například nařizují sanitaci, dočasné uzavření provozovny či likvidaci potravin. Po určené lhůtě pak provozovny znovu zkontrolují.

Projděte si přehled nejvyšších pravomocných pokut za rok 2014.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy