reklama
 
 

Nákup zdarma v Kauflandu i Tesku? Falešné kupony lákají do dalších řetězců

29. 7. 2018 15:29
I v tomto případě nemají skuteční obchodníci s akcí nic společného.

Praha - Podvodné kupony na nákup v hodnotě 1500 korun lákají po Lidlu i do řetězců Kaufland či Tesco. Pro údajnou výhru stačí jen vyplnit jednoduchý dotazník, sdílet odkaz na sociálních sítích a zadat osobní údaje. I v tomto případě však skuteční obchodníci nemají s akcí nic společného.

Lidem mohou začít chodit drahé SMS zprávy (při podobných podvodech v minulosti stála každá téměř 100 korun), do počítače se jim může nainstalovat virus, hrozí zneužití osobních údajů nebo čísla platební karty.

❗❗❗POZOR❗❗❗ Na Facebooku koluje podvodný příspěvek lákající na kupón zdarma. Společnost Tesco Stores ČR a.s. s tímto podvodným sdělením nemá nic společného. Vyzýváme Vás, abyste NEKLIKALI na tento falešný odkaz.

Zveřejnil(a) Tesco Česko dne 26. July 2018

Na první pohled je nápadná už samotná doména, která místo oficiální adresy řetězce v jednoduchém a obvyklém formátu jako Lidl.cz, Kaufland.cz či iTesco.cz používá varianty typu www.lidl-cz.win nebo www.tesco-cz.win.

Pravost podobných akcí - zvláště pokud jde o nápadně výhodné slevy - by si lidé měli vždy ověřit na oficiálním webu řetězce. Odradit by je měly také krkolomné internetové adresy, jazykové i jiné chyby ("dáreková karta", ponechání názvu Tesco v údajném dotazníku od Kauflandu) nebo různé formy nátlaku ("zbývá posledních 289… 288… 287 kuponů").

autor: pk | 29. 7. 2018 15:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama