Na benzinkách přibude občerstvení. Rozšíření chystají MOL, Shell i Benzina

ČTK ČTK
17. 1. 2016 13:54
Řidičům se letos opět zvětší možnost nakoupit na čerpacích stanicích. Řetězec MOL chystá rozšíření svých prodejen Fresh Corner na desítky dalších benzínek. Také řetězec Billa chce rozvíjet své mini markety na čerpacích stanicích Shell. Občerstvení rozšiřuje i Benzina.
Foto: Billa

Praha - Možnost nakoupit potraviny či občerstvení na čerpacích stanicích se letos opět rozšíří.

Společnost MOL chystá rozšíření svých prodejen Fresh Corner na desítky dalších benzínek. Řetězec Billa, který má od konce loňského roku své mini markety na 42 čerpacích stanicích Shell, projekt vyhodnocuje a rád by koncept rozšířil na další stanice. Spolupráci s některým z obchodních řetězců zvažuje do budoucna i Benzina. Své prodejny by mohla mít na pumpách opět i Žabka.

Obchody Billa jsou od konce loňského roku na téměř čtvrtině čerpacích stanic Shell v ČR. Koncept stop&shop, známý hlavně z USA, funguje tak na 42 benzinkách. Zatímco obsluha čerpací stanice auto tankuje, řidič v obchodě nakoupí a vše zaplatí najednou u pokladny.

"Výsledky na těchto prodejnách budeme průběžně vyhodnocovat. Pokud se budou vyvíjet stejně úspěšně jako na pěti pilotních stanicích, koncept bychom rádi rozšířili na další čerpací stanice Shell," uvedla mluvčí Billy Lucie Borovičková.

Shell má podobný koncept prodejen mimo jiné v Rakousku, Velké Británii a Nizozemsku. Například ve Švýcarsku spolupracuje s obchody Migrolino, její prodejny jsou nyní na třech čtvrtinách tamních stanic Shell.

Spolupráci s obchodním řetězcem zvažuje i Benzina. "Sledujeme vývoj na trhu a z dlouhodobého hlediska zvažujeme i možnost spolupráce s některým z řetězců supermarketů," uvedl mluvčí Unipetrolu, který Benzinu vlastní, Mikuláš Duda.

Nyní se Benzina zaměřuje na rozvoj nabídky vlastních obchodů. Plánuje v letošním roce rozšířit nabídku občerstvení v rámci svého konceptu Stop Café na dalších několik desítek čerpacích stanic. Nyní je k dispozici na 131 benzinkách.

Obchodní síť Žabka, kterou provozuje Tesco, již v minulosti formou dvou pilotních obchodů umístěných na pražských čerpacích stanicích vzájemnou spolupráci testovala. "Ani v budoucnu se obdobné spolupráci nebráníme v případě, že to bude do jisté míry kopírovat rozmístění našich obchodů," uvedl manažer obchodní sítě Žabka Radim Lunda.

Společnost MOL nyní provozuje tři prodejny Fresh Corner. "Letošní rozšíření bude v řádech desítek," řekl mluvčí Tomáš Pavlík. Spolupráci s jedním vybraným řetězcem, ale firma neplánuje. V dlouhodobém horizontu chce mít MOL prodejnu Fresh Corner na většině čerpacích stanicích. Půjde ale o různé kategorie prodejen dle rozsahu sortimentu.

Celkem je v Česku asi 3800 veřejně přístupných benzinových pump. Ve srovnání s okolními státy vychází Česko jako pumpařská velmoc. Dlouhodobě vede v ukazatelích počtu obyvatel na jednu veřejnou čerpací stanici nebo v četnosti pump na dálnicích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy