Myši, odpadky i kachny. Inspekce zavřela třináct podniků

Ekonomika Ekonomika
27. 4. 2015 17:45
Projděte si nový seznam provozoven, v nichž potravinářská inspekce objevila závažné hygienické nedostatky.

Pekárna Peklas, Buš, Střední Čechy

SZPI uzavřela provozovnu
SZPI uzavřela provozovnu | Foto: SZPI

V pekárně, která nebyla registrována u SZPI jako potravinářský podnik, inspektoři zjistili mnohačetné porušení hygienických předpisů, zejména výskyt živých myší a jejich exkrementů a výskyt hmyzích škůdců. Provozovna nebyla zabezpečena před vnikáním škůdců a měla celkově zanedbaný charakter, na stěnách se vyskytovaly plísně, stěny a strop byly poškozené. Výrobní náčiní provozovatel ponechal znečištěné a v provozovně se kumuloval odpad. Kuriozitu představoval chov kachňat přímo v provozovně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy