Místo lahůdek jen brambory a prázdné regály. Brexit udělal z řetězce M&S snědený krám

Prodejna Marks & Spencer na pražském Václavském náměstí.
"Je nám líto, že některé z vašich oblíbených potravin nejsou dostupné," píše společnost na tabulích, které vyplnily prázdné regály. "Tato situace nastala kvůli nové UK/EU importní legislativě. Usilovně pracujeme na tom, aby se chybějící produkty brzy vrátily do nabídky."
Na české verzi oficiálních webových stránek Marks & Spencer se přitom zákazník dozví, že společnost je dobře připravena zvládnout změny, které s brexitem souvisí.
Skutečnost přitom zatím vypadá jinak. Výpadek zboží na "vlajkové" prodejně v Praze je momentálně markantní. Mluvčí českého zastoupení Marks & Spencer Helena Vyhnánková pro server iDnes.cz uvedla, že s přechodem na nové postupy trvá některým výrobkům déle, než se dostanou do obchodů. "Ale pracujeme s dodavateli i úřady na tom, abychom to rychle vylepšili," dodala.
Za zranitelné v dodávkách minulý týden Marks & Spencer označil nejen české prodejny, ale i ty v Irsku nebo ve Francii.
Foto: Jan Nevyhoštěný
Jan Nevyhoštěný Pavla Adamcová Jan Nevyhoštěný, Pavla Adamcová
11. 1. 2021 9:45
Místo britských lahůdek česká vejce či brambory a plakáty s omluvou. Britský řetězec Marks & Spencer v pátek varoval, že papírování kvůli brexitu výrazně dopadne na prodej v jeho unijních pobočkách - další papírování totiž způsobí zpoždění dodávek. Za zranitelné podnik označil i své obchody v Česku, kterých je osmnáct. Podívejte, jak to vypadá v tom největším na Václavském náměstí v Praze.
 

Právě se děje

Další zprávy