reklama
 
 

Mi Pad versus iPad. Apple uspěl ve sporu s Xiaomi ohledně názvů tabletů

5. 12. 2017 14:42
Apple přesvědčil soud, že tablet Mi Pad čínské firmy Xiaomi se svým názvem až příliš podobá iPadu. Apple může požadovat, aby jeho čínský rival přestal tablet pod tímto názvem prodávat. Xiaomi se však může odvolat.

Lucemburk - Americké společnosti Apple se podařilo přesvědčit soud, aby zabránil čínskému konkurentovi Xiaomi zaregistrovat si v Evropské unii označení svých počítačových tabletů Mi Pad jako ochrannou známku. Firma Apple argumentovala tím, že tento název je příliš podobný označení jejích tabletů iPad.

Tribunál Soudního dvora Evropské unie dnes dospěl k závěru, že název Mi Pad by neměl být zaregistrován jako ochranná známka, protože spotřebitele by pravděpodobně mátla jeho podobnost s názvem iPad. Apple by podle agentury DPA mohl na základě dnešního rozhodnutí po Xiaomi požadovat zastavení prodeje tabletů pod názvem Mi Pad.

Společnost Xiaomi požádala Úřad Evropské unie pro dušení vlastnictví (EUIPO) o registraci názvu Mi Pad v roce 2014. Proti dnešnímu rozhodnutí soudu, které potvrzuje dřívější rozhodnutí úřadu, se čínská firma může odvolat.

autor: ČTK | 5. 12. 2017 14:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama