Vratné lahve s minerálkou se vrací na pulty obchodů. Mattoni stáčí do skla z Dubí

Vratné lahve s minerálkou se vrací na pulty obchodů. Mattoni stáčí do skla z Dubí
Minerální voda bude v obchodech dostupná ve speciálně navržené průhledné láhvi. Stáčet se do ní bude perlivá i neperlivá voda. Lahve vyrobila pro společnost sklárna Dubí z Teplic.
Rozšíření nabídky o skleněné jednolitrové láhve znamenalo investici v řádech desítek milionů korun.
Mattoni plánuje "litrovky" prodávat s pětikorunovou zálohou.
Na ně bude nabízet dělitelnou přepravku na šest nebo 12 lahví, záloha na polovinu přepravky bude 50 Kč, na celou 100 Kč.
Foto: ČTK
Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
10. 9. 2021 14:41
Firma Mattoni začala stáčet minerální vody do zálohovaných skleněných lahví, a to nejen pro restaurace, ale i pro běžný prodej. Firma tvrdí, že chce podpořit cirkulární ekonomiku, tedy dlouhodobě udržitelnou výrobu s minimem odpadů. Experti však také připomínají, že skleněné obaly nejsou automaticky nejekologičtějším řešením. Jsou totiž příliš těžké, což zvyšuje uhlíkovou stopu při jejich dopravě.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Zástupci vysokých škol nesouhlasí s návrhem výhledu rozpočtu na další roky, nepočítá totiž s přidáním peněz

Zástupci vysokých škol kritizují výhled rozpočtu na roky 2023 a 2024. Aktuální návrh pro vysokoškolské vzdělávání nepočítá na tyto roky s žádným přidáním peněz, ačkoli v souladu s demografickým vývojem se očekává růst počtu studentů. Pokud by v dalších letech nepokračoval současný trend navyšování rozpočtu, mohlo by to vést k poklesu konkurenceschopnosti a kvality vysokých škol. Předsednictvo Rady vysokých škol (RVŠ) to uvedlo v usnesení.

Celkový rozpočet ministerstva školství by se mohl příští rok meziročně zvednout zhruba o 7,8 miliardy korun na 247,5 miliardy korun. Proti letošku by to byl nárůst o 3,2 procenta. Rozpočet na vzdělávání na vysokých školách činí v tomto roce asi 28,4 miliardy korun. Pro příští rok by podle plánu měl být o miliardu korun vyšší. Meziročně by tak jejich rozpočet narostl o 3,5 procenta. Střednědobý výhled na roky 2023 a 2024 ale už další navýšení nepředpokládá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy