Masové koule nejen na talíři: Ikea nabídla svým věrným svíčku s vůní oblíbeného jídla

Ekonomika Ekonomika
11. 8. 2021 12:46
Milovníci masových koulí z Ikey si nově budou moci tuto pochoutku užít i bez toho, aniž by ji měli na talíři. Americká CNN informovala o tom, že švédský nábytkářský gigant pro věrné zákazníky připravil limitovanou sérii svíček s vůní tohoto oblíbeného pokrmu. Na podobný výrobek se přitom v minulosti snažil nalákat zákazníky i jiný populární řetězec.
Foto: IKEA USA

Svíčka "Huvudroll", jež aroma připomíná oblíbené masové koule, vznikla ve Spojených státech v rámci oslavy výročí 10 let věrnostní karty Ikea Family. Švédský gigant ji tak zařadil jako jednu z cen v loterii pro členy tohoto věrnostního programu. 

Firma podle svého vyjádření doufá, že tyto svíčky mohou nalákat další zákazníky k přihlášení k věrnostnímu klubu. Netradiční svíčky s vůní masových koulí může podle americké CNN získat celkem 1925 výherců. Akce potrvá do 22. srpna.

Česká pobočka podobnou akci zatím nechystá, dostupné jsou tak zatím výhradně v USA. "Jejich uvedení na český trh Ikea prozatím neplánuje," řekla pro Aktuálně.cz Lucie Bergerová z tiskového oddělení.

Svíčky s netradiční vůní pokrmu přitom nejsou žádnou novinkou. Nedávno je nabízel také fastfoodový řetězec KFC ve Velké Británii, a to konkrétně svíčku s vůní populární omáčky. Na jejich webových stránkách stačilo zaregistrovat své jméno a e-mailovou adresu a doufat ve vylosování. Rozdalo se jich něco přes 200 kusů.

Novozélandská pobočka KFC zase v minulosti rozdávala svíčky s vůní smaženého kuřete. Na sociálních sítích se tehdy o limitovaný počet kusů strhl velký zájem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy