Makro spouští e-shop pod značkou Můj obchod. Přechod na on-line urychlila pandemie

Ekonomika Ekonomika
9. 6. 2020 15:33
Zákazníci kamenných prodejen Můj obchod, které patří pod společnost Makro, mohou nově nakoupit přes e-shop. Zboží si následně vyzvednou ve vybraném obchodě, kde za něj také zaplatí. Makro do budoucna plánuje rovněž zavedení on-line platby, donášku nebo rozvoz. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba

On-line prodej zatím funguje v testovacím režimu, zapojily se do něj dvě desítky prodejen. "Tímto projektem chceme pomoct našim partnerům zviditelnit jejich obchod službou, která ulehčí nakupování koncových zákazníků," uvedla manažerka komunikace Makra Romana Nýdrle.

Prodejny pod značkou Můj obchod fungují zhruba na 500 místech po celé republice. Do projektu se mohou zapojit drobní podnikatelé se samoobsluhami a večerkami, kteří jsou zákazníky velkoobchodů Makro. Společnost jim nabízí zboží i odborné poradenství pro podnikání.

Pandemie koronaviru rozvoj on-line prodeje potravin v Česku urychlila. Z kamenných řetězců ho nabízí Tesco, které nedávno rozšířilo službu Zásilka a on-line nákupy doručuje kamkoliv v Česku.

Síť prodejen Žabka, která je součástí skupiny Tesco, v Praze nově ve spolupráci se společností Bolt rozváží nákupy, a to do hodiny od objednání.

Plánované spuštění on-line prodeje u některých členů na podobném principu už v dubnu avizoval také předseda Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) a šéf řetězce Coop Pavel Březina.

"Je to vlastně to samé, co fungovalo už před desítkami let - když moje babička šla do práce, dala do prodejny lísteček s nákupem a ten si pak po konci pracovní doby připravený vyzvedla. Právě tento prodej, akorát s využitím moderních technologií, by měl pomoci malým prodejnám v budoucnu přežít," uvedl Březina v rozhovoru pro on-line deník Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská unie bude mít krizový zdravotní úřad HERA, má zabránit další pandemii

Evropská unie bude mít od příštího roku nový úřad, který má evropský blok v reakci na covidovou pandemii lépe připravit na další krizové situace. Evropská komise ve čtvrtek představila podrobnosti chystaného zdravotního úřadu označovaného zkratkou HERA, který bude mít za úkol uchránit unijní státy před opakováním těžkých dopadů koronavirové nákazy. Brusel chce na jeho fungování v příštích šesti letech vyčlenit miliardu eur (25,5 miliardy korun) ročně.

Unie loni čelila kritice za pomalou reakci na první vlnu pandemie. Komise proto na podzim přišla s návrhy na posílení společné zdravotní politiky. Kromě zvýšení objemu společného nákupu léků či rozšíření pravomocí Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) a Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) iniciovala i vznik nového krizového orgánu.

"HERA je dalším stavebním kamenem silnější zdravotní unie a velkým krokem vpřed pro naši připravenost na krize," prohlásila dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy