reklama
 
 

Litr mléka za korunu je v pořádku, zastal se úřad Kauflandu

14. 9. 2018 14:16
Na jaře popudil Kaufland ministra zemědělství tím, při útratě 100 korun nabízel litr mléka za korunu. Podle antimonopolního úřadu však obchod pravidla neporušil.

Praha - Řetězec Kaufland popudil na přelomu května tehdejšího ministra zemědělství Jiřího Milka, když k nákupu za sto korun nabízel litr mléka za korunu. Ministerstvo tak poprvé ve své historii podalo podnět antimonopolnímu úřadu, aby slevovou akci prošetřil. Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) teď ovšem rozhodl, že akce byla v pořádku. O výsledku informoval server iDNES.cz.

"Žádný oficiální podnět jsme doposud neobdrželi. Jednorázové krátkodobé akční nabídky, které se pravidelně neopakují, jsou běžnou obchodní praxí, která je v souladu s právními předpisy ČR," uvedla v květnu mluvčí řetězce Renata Maierl.

Podle ministerstva zemědělství takové akce ztěžují práci zemědělcům a potravinářům a pokřivují trh. ÚOHS ovšem nekalou praktiku vůči dodavatelům neshledal a celý případ předal ministerstvu financí. To musí nyní rozhodnout, zda se nejednalo o porušení zákona o cenách. V Česku je totiž nezákonné prodávat zboží za podnákupní nebo podnákladové ceny.

autor: Ekonomika | 14. 9. 2018 14:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama