Litr mléka za korunu je v pořádku, zastal se úřad Kauflandu

Ekonomika Ekonomika
14. 9. 2018 14:16
Na jaře popudil Kaufland ministra zemědělství tím, při útratě 100 korun nabízel litr mléka za korunu. Podle antimonopolního úřadu však obchod pravidla neporušil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pavel Baroch

Praha - Řetězec Kaufland popudil na přelomu května tehdejšího ministra zemědělství Jiřího Milka, když k nákupu za sto korun nabízel litr mléka za korunu. Ministerstvo tak poprvé ve své historii podalo podnět antimonopolnímu úřadu, aby slevovou akci prošetřil. Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) teď ovšem rozhodl, že akce byla v pořádku. O výsledku informoval server iDNES.cz.

"Žádný oficiální podnět jsme doposud neobdrželi. Jednorázové krátkodobé akční nabídky, které se pravidelně neopakují, jsou běžnou obchodní praxí, která je v souladu s právními předpisy ČR," uvedla v květnu mluvčí řetězce Renata Maierl.

Podle ministerstva zemědělství takové akce ztěžují práci zemědělcům a potravinářům a pokřivují trh. ÚOHS ovšem nekalou praktiku vůči dodavatelům neshledal a celý případ předal ministerstvu financí. To musí nyní rozhodnout, zda se nejednalo o porušení zákona o cenách. V Česku je totiž nezákonné prodávat zboží za podnákupní nebo podnákladové ceny.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy