reklama
 
 

Lidl spustil jubilejní retro týden. Máslo oblékl do pergamenu, mléko nalil do skla

26. 3. 2019 17:13
Síť tuzemských prodejen Lidlu se od pondělí už podesáté vrátila do minulosti. V regálech nabízí výrobky, které svou podobou zákazníkům připomínají, jak se žilo v Československu. Mezi stálice, jako je dezert Metro či vaječný šampon, se nově zařadila například zakysaná smetana či Pilsner Urquell v lahvi.

Zákazníci najdou v regálech přes sto retro výrobků. Pětaosmdesát z nich se bude svým socialisticky vypadajícím obalem snažit přilákat zákazníky v oddělení potravin a dalších osmnáct pak v nepotravinářských sekcích.

Vedle tradičních položek, jako je paštika Májka, polévka s obrázkem černé slepičky od Vitany, nápojový prášek Vitacit, sirup Ovocit nebo toaletní papír Harmasan a podpalovač Pe-Po, se v nabídce objeví i několik nových kousků či položek zabalených v nových obalech.

"Skladbu produktů neustále obměňujeme a rozšiřujeme, proto i tentokrát jsme zařadili hned několik novinek. Jde například o Pilsner Urquell v lahvi, máslo z pasterované smetany v papírovém pergamenu, čerstvé mléko plnotučné i polotučné ve skle, Becherovka či 16procentní zakysaná smetana," říká mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Lidlu se sázka na minulost vyplácí. Akce, kterou poprvé spustil v roce 2015, mu pokaždé přivede mnoho kupujících, a tak do ní řetězec stále investuje a rozšiřuje nabídku retro výrobků.

Zatímco při první akci jich nabízel přes 40, nyní jich v letáku má 103. "Retro týden je zavedenou akcí, která se těší velké oblibě u našich zákazníků, a to napříč všemi generacemi. Obliba tohoto týdne spočívá také v novinkách, které pravidelně zařazujeme. Nejvíc se prodává například luncheon meat, dezert Metro, Termix, vaječný šampon či turecký med," popisuje mluvčí.

Kolik retro akce řetězci vynáší, nechce společnost zveřejnit, ale před rokem Holá uvedla, že první den takové akce stoupá návštěvnost prodejen až o několik desítek procent.

Diskont Lidl patří, stejně jako Kaufland, do německé maloobchodní skupiny Schwarz. V Česku má 244 prodejen a loni zaměstnával téměř 11 tisíc pracovníků. Asi 80 procent sortimentu prodává pod vlastní privátní značkou. 

Ve finančním roce 2017/2018 vykázal rekordní zisk před zdaněním ve výši 5,1 miliardy korun, meziročně o 27 procent víc. Díky růstu tržeb o pětinu na 52,3 miliardy řetězec poskočil ze čtvrtého na druhé místo žebříčku největších tuzemských obchodníků právě za Kaufland, uvedla agentura ČTK. 

autor: spi | 26. 3. 2019 17:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama