Lidl otevřel v Písku první dvoupatrový obchod v Česku. Nabízí i dobíjení elektrokol

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
21. 2. 2020 12:44
Obchodní řetězec Lidl tento týden otevřel v Písku svůj první dvoupatrový obchod. Jde o takzvanou metropolitní prodejnu, její stavba probíhala s ohledem na omezený prostor v širším centru města. Přízemí slouží jako částečně kryté parkoviště a vstupní hala, první patro je pak prodejní plocha.

"Metropolitní prodejna v jedné budově spojuje na více úrovních několik různých funkcí," popisuje jednatel společnosti Lidl Česká republika Martin Molnár. "Jde o stavbu založenou na ekologických základech, což jsme podtrhli instalací nových nabíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola," dodává.

Částečně kryté parkoviště má celkem 124 parkovacích míst se šířkou 2,7 metru. To je podle řetězce o 20 centimetrů více než standardní parkovací stání. "Vyčleněna jsou tu i parkovací místa pro rodiny s dětmi. Aby zákazníci bez problémů zaparkovali, bylo parkoviště opatřeno závorovým systémem. Parkování pro zákazníky přitom zůstává nadále zdarma," doplňuje společnost. Služby jsou sice poskytovány bezplatně, fungují ovšem pouze v otevírací době prodejny.

Prodejní plocha dvoupatrového obchodu má téměř 1500 metrů čtverečních, například nákupní uličky tedy mohou být širší. Budova prodejny má prosklenou fasádu, což má pomoci využívat denní světlo, uvnitř prodejny i na parkovišti se pak svítí úspornými LED zdroji.

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 255 obchodů. "Další metropolitní prodejnu plánujeme postavit v Praze-Uhříněvsi, kde vlastníme pozemek," doplňuje pro Aktuálně.cz tisková mluvčí Zuzana Holá.

V únoru představil nový formát prodejny také řetězec hypermarketů Globus. V Praze na Pankráci začal testovat koncept malého městského obchodu, kde se mohou zákazníci kromě nákupu také najíst, posedět u baru či v kavárně. Platba všeho přitom probíhá až na úplný závěr.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy