Foto: Lidl mění tvář, míří do bytových domů i nákupních center. Do Česka vstoupil před 15 lety

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Zmíněný komplex tvoří tři vzájemně propojené domy. V přízemí se nachází menší obchodní a kancelářské prostory, prodejna Lidlu je v prvním podzemním podlaží s přímým vstupem z ulice.
Otevření 238. prodejny v Česku je dalším krokem ve snaze Lidlu přesunout se k modernějším a „luxusnějším“ objektům, zatímco dříve stavěl jen nízkonákladové, samostatně stojící budovy (na fotografii prodejna v Lanškrouně).
Zcela nové prodejny chce letos Lidl otevřít ještě na Vídeňské ulici ve Znojmě (na obrázku), v Praze 5 a v Praze 10.
Už v dubnu otevřel nový obchod v centru Plzně, když zaplnil část prostor po řetězci Tesco v objektu bývalého Prioru na Americké třídě poblíž vlakového nádraží. V tomto případě má jít ale o dočasnou prodejnu. Celý objekt z konce 60. let zřejmě čeká demolice kvůli výstavbě nové městské čtvrti.
Foto: Lidl
Petr Kučera Petr Kučera
29. 6. 2018 6:15
Vedle otevření pěti zcela nových prodejen letos Lidl pokračuje i v kompletní přeměně starých objektů.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Söder to nebude. Německá CDU chce jako nástupce Merkelové Armina Lascheta

Celostátní vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) se jasně vyslovilo pro předsedu strany Armina Lascheta jako kandidáta unie CDU/CSU na německého kancléře v zářijových volbách. Oznámil to podle agentury DPA mluvčí strany po šestihodinovém jednání špiček křesťanských demokratů v Berlíně. Pro Lascheta podle něj hlasovalo 31 členů vedení, devět pro jeho soupeře, předsedu sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) a bavorského premiéra Markuse Södera a šest členů se zdrželo.

Agentura AFP poznamenala, že populární bavorský vůdce Söder v předstihu přislíbil, že se podřídí rozhodnutí CDU. Laschet je současně premiérem Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy