Lidé si kupují dovolenou v době, kdy jsou v práci

Red eko
11. 2. 2008 18:02
Nejčastěji vybíráme dovolenou online po obědě
Foto: Josef Poneš

Praha - Češi si nejčastěji vybírají svou dovolenou na internetu nejčastěji mezi 13 až 15 hodinou.

Tedy v době, kdy je většina lidí v zaměstnání.

Podle průzkumu, který provedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur mezi on-line prodejci, si v této době objedná dovolenou po internetu 16 procent klientů.

Krátce před polednem,  mezi 11 až 12 hodinou, je to osm procent.

Nejvíce si Češi objednávají zájezdy v první polovině pracovního týdne.

A to především v pondělí, kdy si dovolenou koupí v průměru 19 procent lidí. Naopak nejméně objednávek přijímají internetoví prodejci o víkendu.

Z celkového loňského počtu asi 2,1 milionů prodaných zahraničních zájezdů se v uplynulém roce prodalo přes internet přibližně 400 tisíc zájezdů v hodnotě kolem tří miliard korun.

"Většinu zájezdů koupených přes internet tvoří přitom dovolené typu Last minute, a to až 80 procent. V případě právě probíhajícího prodeje First minute a běžného prodeje dávají klienti zatím přednost nákupu přímo v pobočkách cestovních kancelářích," uvádí Tomio Okamura, mluvčí asociace.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy