Letíte méně než tři hodiny? Za jídlo si připlatíte, rozhodl Travel Service

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 15. 10. 2015 23:04
Letecká společnost Travel Service nabídne v sezoně 2016 u všech letů kratších tří hodin občerstvení pouze formou nákupu na palubě letadla. O podobném kroku uvažují také ČSA. Snižování nákladů letecké dopravy je trendem posledních let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Letecká společnost Travel Service nabídne v sezoně 2016 u všech letů kratších tří hodin občerstvení pouze formou nákupu na palubě letadla. O rozhodnutí, které aerolinky zaslaly cestovním kancelářím, informovala výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Petříčková.

Cestovní kanceláře podle ní rozhodnutí nevítají, nicméně snižování nákladů letecké dopravy je trendem poslední doby. "Proto je již dnes standardní záležitostí podávání pouze nealkoholických nápojů se snackem či neposkytnutí jakéhokoliv občerstvení v rámci běžné letenky po Evropě. Individuální cestující na krátkých či nízkonákladových letech jsou na absenci občerstvení již zvyklí," říká Petříčková.

O možnosti zrušení podávání jídel v ceně letenky uvažují také České aerolinie (ČSA), které Travel Service ze třetiny vlastní.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy