Letíte méně než tři hodiny? Za jídlo si připlatíte, rozhodl Travel Service

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 15. 10. 2015 23:04
Letecká společnost Travel Service nabídne v sezoně 2016 u všech letů kratších tří hodin občerstvení pouze formou nákupu na palubě letadla. O podobném kroku uvažují také ČSA. Snižování nákladů letecké dopravy je trendem posledních let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Letecká společnost Travel Service nabídne v sezoně 2016 u všech letů kratších tří hodin občerstvení pouze formou nákupu na palubě letadla. O rozhodnutí, které aerolinky zaslaly cestovním kancelářím, informovala výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Petříčková.

Cestovní kanceláře podle ní rozhodnutí nevítají, nicméně snižování nákladů letecké dopravy je trendem poslední doby. "Proto je již dnes standardní záležitostí podávání pouze nealkoholických nápojů se snackem či neposkytnutí jakéhokoliv občerstvení v rámci běžné letenky po Evropě. Individuální cestující na krátkých či nízkonákladových letech jsou na absenci občerstvení již zvyklí," říká Petříčková.

O možnosti zrušení podávání jídel v ceně letenky uvažují také České aerolinie (ČSA), které Travel Service ze třetiny vlastní.

 

Právě se děje

Další zprávy