Sedminu tatarek Hellman´s stáhne výrobce z obchodů. Jsou kyselejší, ale nezávadné, říká

ČTK ČTK
28. 11. 2016 14:57
Patnáct procent tatarských omáček vyrobených pro Česko stahuje výrobce z trhu. Tatarská omáčka je kyselejší, ale zdravotně nezávadná, uvedla společnost Unilever.
Foto: Unilever

Praha – Společnost Unilever stahuje z prodejní sítě 15 procent všech tatarských omáček Hellmann’s vyrobených pro Českou republiku. Důvodem je odlišná chuť a vzhled výrobku, tatarská omáčka je kyselejší, ale zdravotně nezávadná, uvedla společnost. Zákazníci mohou zakoupený výrobek vyměnit za nový.

"Společnost ujišťuje zákazníky, že konzumace těchto výrobků nepředstavuje zdravotní riziko, ačkoliv mohou chutnat nebo vypadat odlišně než obvykle," sdělila firma.

Na webových stránkách výrobce jsou uvedena čísla šarží, kterých se stahování z trhu týká. "Tatarských omáček z jiných číselných šarží než jsou ty uvedené na webové stránce nebo jakýchkoliv dalších produktů značky Hellmann‘s se toto opatření netýká a jejich kvalita není nijak ovlivněna," uvedla firma.

Britsko-nizozemský výrobce spotřebního zboží Unilever prodává v ČR širokou škálu produktů, například rostlinné tuky, majonézy a dresinky Hellmann's, margaríny Flora, Rama, Perla či Hera a kořenicí směsi nebo omáčky Knorr. Do portfolia Unileveru patří také zmrzliny Algida, Míša nebo Ledňáček a kosmetické značky Dove a Rexona.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Joe Biden si při hře se psem vymknul kotník

Zvolený americký prezident Joe Biden při hře se psem Majorem sklouzl a vymknul si kotník. Oznámil to jeho úřad. Podle něj se to stalo v sobotu a v neděli měl osmasedmdesátiletého politika prohlédnout ortoped. V krátkém prohlášení se uvádí, že to bude jenom z "opatrnosti".

Podle agentury AP Biden navštívil ortopeda dnes odpoledne. Agentura Reuters napsala, že Biden odjel za ortopedickým specialistou v Newarku ve státě Delaware. Novináři, kteří s ním cestovali, museli zůstat v autobuse a neviděli ho vstupovat do budovy, uvádí Reuters.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy