reklama
 
 

Řetězec s oblečením KiK pokračuje v expanzi po Česku. Letos otevře deset prodejen

14. 2. 2017
Jeden z největších prodejců oblečení se letos značně rozroste. Už v prvním pololetí zákazníci budou moci nakoupit nově i v Kolíně, Praze-Lužinách a Praze-Měcholupech. Nadále pokračuje modernizace prodejen, jejíž konec je naplánován na rok 2019. V novém je už více než polovina prodejní sítě.

Praha – Německý diskont s oděvy KiK Textil letos otevře v Česku deset nových prodejen. V prvním pololetí budou například otevřeny obchody v Kolíně, Praze-Lužinách a Praze-Měcholupech.

Současně pokračuje modernizace prodejen. "V tuto chvíli je již v novém kabátě více než polovina prodejní sítě," uvedl jednatel společnosti František Wagner. KiK chce obnovu poboček dokončit v roce 2019. Průměrná investice do nové podoby obchodu se pohybuje kolem tří milionů korun na prodejnu. KiK provozuje v Česku síť 191 obchodů.

Wagner loni v rozhovoru s ČTK řekl, že KiK plánuje v Česku v dalších letech přes 100 nových prodejen, do dvou let chce spustit také e-shop. V ČR chce KiK mít celkem 300 obchodů.

KiK Textil předloni zvýšil v Česku zisk čtyřikrát na 145 milionů korun. Tržby stouply o 17 procent na 2,6 miliardy korun. Diskont s oděvy na český trh vstoupil na začátku roku 2007. Vlastníkem společnosti je německý KiK Textilien und Non-Food GmbH. Skupina v Evropě provozuje více než 3200 obchodů.

Mezi největší prodejce oděvů v Česku patří Lidl, Tesco Stores, Hennes & Mauritz, C&A moda, KiK, New Yorker či Takko.

autor: ČTK | 14. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama