Kde prodávali špatnou naftu a benzin? Projděte si nový seznam pokut od ČOI

Petr Kučera Petr Kučera
3. 1. 2018 6:45
Projděte si přehled pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci během roku 2017.

Úvodem

Projděte si přehled pokut za prodej nekvalitních pohonných hmot, které nabyly právní moci během roku 2017 - přestože samotná kontrola mohla proběhnout už dříve a definitivní rozhodnutí zdrželo odvolání. Sankce jsme seřadili od nejvyšší k nejnižší.

Provozovatelé čerpacích stanic se proti pokutě nejčastěji brání tím, že kvalitu pohonných hmot nemohou ovlivnit a musejí spoléhat na svého dodavatele. Podle zákona je ale odpovědnost provozovatelů objektivní, tedy v zásadě se nepřihlíží k zavinění. Případnou náhradu škody pak mohou požadovat po dodavateli.

Podíl pohonných hmot, které nesplňují normu, se v posledních třech letech pohybuje pouze kolem jednoho procenta ze všech odebraných vzorků, v roce 2014 to byla tři procenta. ČOI kontroluje kolem 2600 vzorků ročně.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Městský soud v Praze vyhověl žalobě spolku Holešovičky pro lidi a zrušil kolaudaci větší části Blanky, uvedla ČT. Věc znovu posoudí odbor magistrátu.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Učitelské platy by měly narůst na 130 procent průměrné mzdy, schválili to poslanci

Poměr učitelských platů k průměrné mzdě zřejmě bude stanoven zákonem. Sněmovna v pátek v rámci novely učitelského zákona schválila dílčí úpravu Pirátů, podle níž by se tyto platy měly zvyšovat minimálně na 130 procent průměrné mzdy do roku 2023. Dolní komora o tom rozhodla navzdory nesouhlasu svého školského výboru i ministra školství Roberta Plagy (za ANO).

Schvalování celé novely a všech jejích úprav poslanci nedokončili vzhledem k tomu, že to dnes nestihli ve lhůtě vyhrazené k přijímání zákonů, která končí ve středu a v pátek dvě hodiny po poledni. Projednávání novely by měla sněmovna dokončit nejdříve příští týden ve středu.

Novela má mimo jiné umožnit, aby na středních školách a na druhém stupni základních škol mohli až tři roky učit i odborníci bez pedagogického vzdělání. Ministerstvo školství tak chce řešit nedostatek učitelů v některých oborech. Nesouhlasí s tím pedagogické fakulty, profesní organizace a školské odbory. Proti jsou také vládní sociální demokraté, komunisté nebo lidovci. Návrh pokládají za degradaci učitelské profese a snah o zvýšení prestiže pedagogů.

Piráti naopak neprosadili návrh, podle něhož by ředitelé škol mohli uznat za odborně kvalifikované i členy pedagogického sboru s alespoň desetiletou praxí. Šanci mají bakaláři z pedagogických fakult, kteří si magisterské studium dodělají během tří let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy