reklama
 
 

Konec nočního nakupování. Kaufland zavře pražské pobočky o dvě hodiny dříve

29. 6. 2017
Foto: Iva Špačková
Obchodní řetězec Kaufland zkrátí otevírací dobu obchodů otevřených do půlnoci. Šest pražských prodejen si díky tomu "prodlouží spánek" o dvě hodiny.

Praha - V pražských prodejnách Kaufland už si po desáté hodině večerní od července nenakoupíte. Obchody, které měly otevřeno do půlnoci, kvůli menšímu zájmu zákazníků o noční nakupování zkrátí prodejní dobu o dvě hodiny.

"V Praze máme devět prodejen. Otevírací dobu od 7:00 do 24:00 hodin jsme měli u šesti z nich. U dalších tří prodejen v Praze je otevírací doba do 22:00 hodin již delší dobu standardem. Ke zkrácení otevírací doby do 22:00 hodin dojde od 1. července 2017 a jde o zkrácení trvalé," uvedla mluvčí Kauflandu ČR Renata Maierl.

Řetězec, který provozuje v zemi 126 poboček, podle ní upravuje otevírací dobu, protože zákazníci už nemají o nakupování po desáté večer velký zájem. Kratší provoz také společnosti ušetří náklady na energie.

"Dalším důvodem zkrácení prodejní doby byli naši zaměstnanci, kterým jsme tímto chtěli vyjít vstříc a pro něž je zkrácení pracovní doby jistě příjemným faktorem," dodala mluvčí.

Vedle těchto důvodů však může stát za zkrácením otevírací doby také fakt, že prodejci se přetahují o zaměstnance a mají jich málo, navíc začínají dovolené. Například při víkendovém nakupování v jednom z pražských obchodů Kaufland dodávali zboží do regálů brigádníci či zaměstnanci z jiných oddělení. Nemohli tak poradit zákazníkům, když se jich ptali, kde co najdou. "Je nás málo a hodně lidí je nemocných," omlouval se za neznalost jeden z nich.

K omezování otevírací doby sáhlo před dvěma lety také Tesco, které zkrátilo dobu nakupování v téměř dvou desítkách prodejen otevřených nonstop. Nyní se k žádným podobným změnám nechystá. "Momentálně žádnou změnu v otevírací době nechystáme," uvedl mluvčí sítě Václav Koukolíček.

Podobně na dotaz ke zkrácení otevírací doby reagoval i Globus a Penny Market, jejichž pobočky však nikdy do půlnoci otevřeny nebyly. Ostatní řetězce se nevyjádřily.

Kaufland, který stejně jako Lidl patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, vstoupil na tuzemský trh v roce 1998. Nyní zaměstnává v ČR téměř 12 000 zaměstnanců. Kaufland je podle tržeb největší maloobchodní společnost v ČR. Mezi největší obchodníky dále patří Ahold, Tesco, Lidl a Penny.

autor: Iva Špačková | 29. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama