Konec nočního nakupování. Kaufland zavře pražské pobočky o dvě hodiny dříve

Iva Špačková Iva Špačková
29. 6. 2017 14:27
Obchodní řetězec Kaufland zkrátí otevírací dobu obchodů otevřených do půlnoci. Šest pražských prodejen si díky tomu "prodlouží spánek" o dvě hodiny.
Foto: Iva Špačková

Praha - V pražských prodejnách Kaufland už si po desáté hodině večerní od července nenakoupíte. Obchody, které měly otevřeno do půlnoci, kvůli menšímu zájmu zákazníků o noční nakupování zkrátí prodejní dobu o dvě hodiny.

"V Praze máme devět prodejen. Otevírací dobu od 7:00 do 24:00 hodin jsme měli u šesti z nich. U dalších tří prodejen v Praze je otevírací doba do 22:00 hodin již delší dobu standardem. Ke zkrácení otevírací doby do 22:00 hodin dojde od 1. července 2017 a jde o zkrácení trvalé," uvedla mluvčí Kauflandu ČR Renata Maierl.

Řetězec, který provozuje v zemi 126 poboček, podle ní upravuje otevírací dobu, protože zákazníci už nemají o nakupování po desáté večer velký zájem. Kratší provoz také společnosti ušetří náklady na energie.

"Dalším důvodem zkrácení prodejní doby byli naši zaměstnanci, kterým jsme tímto chtěli vyjít vstříc a pro něž je zkrácení pracovní doby jistě příjemným faktorem," dodala mluvčí.

Vedle těchto důvodů však může stát za zkrácením otevírací doby také fakt, že prodejci se přetahují o zaměstnance a mají jich málo, navíc začínají dovolené. Například při víkendovém nakupování v jednom z pražských obchodů Kaufland dodávali zboží do regálů brigádníci či zaměstnanci z jiných oddělení. Nemohli tak poradit zákazníkům, když se jich ptali, kde co najdou. "Je nás málo a hodně lidí je nemocných," omlouval se za neznalost jeden z nich.

K omezování otevírací doby sáhlo před dvěma lety také Tesco, které zkrátilo dobu nakupování v téměř dvou desítkách prodejen otevřených nonstop. Nyní se k žádným podobným změnám nechystá. "Momentálně žádnou změnu v otevírací době nechystáme," uvedl mluvčí sítě Václav Koukolíček.

Podobně na dotaz ke zkrácení otevírací doby reagoval i Globus a Penny Market, jejichž pobočky však nikdy do půlnoci otevřeny nebyly. Ostatní řetězce se nevyjádřily.

Kaufland, který stejně jako Lidl patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, vstoupil na tuzemský trh v roce 1998. Nyní zaměstnává v ČR téměř 12 000 zaměstnanců. Kaufland je podle tržeb největší maloobchodní společnost v ČR. Mezi největší obchodníky dále patří Ahold, Tesco, Lidl a Penny.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy