Kaufland, Penny, Albert. Známe nejvyšší pokuty pro řetězce, projděte si přehled

Petr Kučera Petr Kučera
20. 2. 2017 6:30
Zkažené jídlo, hygienické nedostatky, špatné účtování slev, prošlé datum spotřeby nebo chyby dodavatelů. Zjistili jsme, za co stát trestal obchodníky. Pro vstup do přehledu klikněte na úvodní fotku.

Kaufland - pokuty od SZPI

Inspekce zavřela centrální sklad Kauflandu
Inspekce zavřela centrální sklad Kauflandu | Foto: SZPI

Druhou nejvyšší pokutu - 1 800 000 Kč - dostal Kaufland za více porušení zákona v různých prodejnách. Ve stručnosti se jednalo o:

  • výskyt živých brouků uvnitř jednotlivých balení rýže značky Vitana (několik druhů různých šarží), zjištěný v hypermarketu v Ostravě (Vítkovická ulice) v září 2014,
  • přítomnost živých myší, myších exkrementů (na podlahách pod paletami i mezi nimi, včetně nečistot v dolních částech regálového systému) a dalších stop po působení myší (rozkousané kartony a obaly s potravinami) v části centrálního skladu v Olomouci (Týnecká ulice) v září 2014; v průběhu kontroly byly potraviny s poškozenými obaly vyřazeny z uvádění na trh a připraveny k likvidaci,
  • nejakostní nebo špatně označené ovoce a zeleninu v Šumperku v září 2014; například hroznové víno (více než třetina plodů byla napadena hnilobou a plísní), broskve (téměř 90 % plodů napadeno hnilobou); slevové etikety u hlívy a žampionů zakrývající původní údaje o datu spotřeby, zemi původu, hmotnosti a podobně; slovenská rajčata označená jako nizozemská, rumunské okurky jako bulharské,
  • prošlé datum použitelnosti u uzené krkovice, kokosového jogurtu a roztíratelného tuku v prodejně v Opavě, říjen 2014; dále prodej kazícího se sýru Blaťácké zlato (viditelné kolonie nežádoucích plísní na povrchu),
  • výskyt trusu hlodavců v prodejní místnosti (mimo jiné na podlaze u baleného pečiva) a zázemí provozovny Ostrava - Vítkovická; dále byl v prodejní místnosti v regále s balenou bramborovou kaší zjištěn silný zápach po kažení; inspekce také našla nástrahu s mrtvou myší.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 34 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy