Kaufland, Penny, Albert. Známe nejvyšší pokuty pro řetězce, projděte si přehled

Petr Kučera Petr Kučera
20. 2. 2017 6:30
Zkažené jídlo, hygienické nedostatky, špatné účtování slev, prošlé datum spotřeby nebo chyby dodavatelů. Zjistili jsme, za co stát trestal obchodníky. Pro vstup do přehledu klikněte na úvodní fotku.

Kaufland - pokuty od SZPI

Inspekce zavřela centrální sklad Kauflandu
Inspekce zavřela centrální sklad Kauflandu | Foto: SZPI

Druhou nejvyšší pokutu - 1 800 000 Kč - dostal Kaufland za více porušení zákona v různých prodejnách. Ve stručnosti se jednalo o:

  • výskyt živých brouků uvnitř jednotlivých balení rýže značky Vitana (několik druhů různých šarží), zjištěný v hypermarketu v Ostravě (Vítkovická ulice) v září 2014,
  • přítomnost živých myší, myších exkrementů (na podlahách pod paletami i mezi nimi, včetně nečistot v dolních částech regálového systému) a dalších stop po působení myší (rozkousané kartony a obaly s potravinami) v části centrálního skladu v Olomouci (Týnecká ulice) v září 2014; v průběhu kontroly byly potraviny s poškozenými obaly vyřazeny z uvádění na trh a připraveny k likvidaci,
  • nejakostní nebo špatně označené ovoce a zeleninu v Šumperku v září 2014; například hroznové víno (více než třetina plodů byla napadena hnilobou a plísní), broskve (téměř 90 % plodů napadeno hnilobou); slevové etikety u hlívy a žampionů zakrývající původní údaje o datu spotřeby, zemi původu, hmotnosti a podobně; slovenská rajčata označená jako nizozemská, rumunské okurky jako bulharské,
  • prošlé datum použitelnosti u uzené krkovice, kokosového jogurtu a roztíratelného tuku v prodejně v Opavě, říjen 2014; dále prodej kazícího se sýru Blaťácké zlato (viditelné kolonie nežádoucích plísní na povrchu),
  • výskyt trusu hlodavců v prodejní místnosti (mimo jiné na podlaze u baleného pečiva) a zázemí provozovny Ostrava - Vítkovická; dále byl v prodejní místnosti v regále s balenou bramborovou kaší zjištěn silný zápach po kažení; inspekce také našla nástrahu s mrtvou myší.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy