Jak se liší rozpékané pečivo? Zástupce pekařů odpovídal

Tereza Holanová Tereza Holanová
10. 8. 2012 13:30
Ptejte se viceprezidenta Potravinářské komory za pekařský obor Stanislava Musila

Praha - Od začátku srpna musí prodejci informovat, zda je nebalené pečivo v obchodě čerstvé, nebo za sebou už má dlouhodobý pobyt v mrazáku a následné rozpečení.

Mají obchodníci pravdu v tom, že samotné rozpékání nemá na kvalitu potravin vliv? Zajímají se teď lidé více o to, co nakupují? Jsou pekaři - zvláště v malých městech - schopni konkurovat supermarketům či hypermarketům? K jakým změnám v tomto odvětví za poslední roky došlo? Čím to, že platy pekařů patří v potravinářském sektoru k nejnižším?

Na podobné otázky odpovídal čtenářům viceprezident Potravinářské komory za pekařský obor Stanislav Musil. Z odpovědí se dozvíte třeba to, jak je to s použitím neprodaného pečiva pro nové výrobky či jak se obarvuje tmavé pečivo.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy