Izraelský řetězec, který zaujal levnou kávou, plánuje expanzi do Česka

ČTK ČTK
18. 12. 2017 16:45
Společnost Cofix začne udělovat franšízu na provoz kaváren pod názvem Cofix po celém světě. Začít chce v Pobaltí, České republice, Španělsku a Británii.
Kavárna Cofix
Kavárna Cofix | Foto: Cofix

Jeruzalém - Izraelský řetězec diskontních kaváren Cofix plánuje v příštím roce výraznou expanzi v Rusku i v zemích Evropské unie. Chystá se i do České republiky. Firma dnes uvedla, že již podepsala smlouvu o zřízení mezinárodní společnosti, ve které bude mít 30procentní podíl.

Nově vytvořená mezinárodní společnost bude udělovat franšízu na provoz kaváren pod názvem Cofix po celém světě. Začít chce v Pobaltí, České republice, Španělsku a Británii.

Cofix ale hodlá expandovat i v Rusku. Na konci letošního roku má mít 39 provozoven v Moskvě a čtyři v Petrohradě. Do konce příštího roku chce mít v Rusku 180 provozoven.

Podnik zahájil činnost v Izraeli v roce 2013 po masových protestech kvůli vysokým životním nákladům. Za šálek kávy chtěla firma pět šekelů (31 korun), což byla méně než polovina toho, co účtovaly jiné kavárny v Izraeli. Letos cenu zvýšila na šest šekelů (37 korun).

Kromě kávy nabízí za stejnou cenu i další produkty, například sendviče, pečivo, džusy, dezerty nebo zmrzlinu. V současné době má Cofix po celém Izraeli 167 provozoven, uvedla agentura Reuters.

Firma chystá rozšířenou nabídku kávy a dalších položek za osm šekelů (50 korun) a kompletní jídlo za 12 až 15 šekelů (74 až 93 korun).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy