reklama
 
 

Izraelský řetězec, který zaujal levnou kávou, plánuje expanzi do Česka

18. 12. 2017 16:45
Společnost Cofix začne udělovat franšízu na provoz kaváren pod názvem Cofix po celém světě. Začít chce v Pobaltí, České republice, Španělsku a Británii.

Jeruzalém - Izraelský řetězec diskontních kaváren Cofix plánuje v příštím roce výraznou expanzi v Rusku i v zemích Evropské unie. Chystá se i do České republiky. Firma dnes uvedla, že již podepsala smlouvu o zřízení mezinárodní společnosti, ve které bude mít 30procentní podíl.

Nově vytvořená mezinárodní společnost bude udělovat franšízu na provoz kaváren pod názvem Cofix po celém světě. Začít chce v Pobaltí, České republice, Španělsku a Británii.

Cofix ale hodlá expandovat i v Rusku. Na konci letošního roku má mít 39 provozoven v Moskvě a čtyři v Petrohradě. Do konce příštího roku chce mít v Rusku 180 provozoven.

Podnik zahájil činnost v Izraeli v roce 2013 po masových protestech kvůli vysokým životním nákladům. Za šálek kávy chtěla firma pět šekelů (31 korun), což byla méně než polovina toho, co účtovaly jiné kavárny v Izraeli. Letos cenu zvýšila na šest šekelů (37 korun).

Kromě kávy nabízí za stejnou cenu i další produkty, například sendviče, pečivo, džusy, dezerty nebo zmrzlinu. V současné době má Cofix po celém Izraeli 167 provozoven, uvedla agentura Reuters.

Firma chystá rozšířenou nabídku kávy a dalších položek za osm šekelů (50 korun) a kompletní jídlo za 12 až 15 šekelů (74 až 93 korun).

autor: ČTK | 18. 12. 2017 16:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama