Internetové sázky rozšíří gamblerství, zlobí se církev

Ekonomika Ekonomika, Red Eko
18. 12. 2008 14:26
Nově povolené sázení na internetu je trnem v oku i lidovcům

Praha - Česká církev se postavila proti sázkám na internetu.

Středeční rozhodnutí ministra financí Miroslava Kalouska povolit pěti firmám provozování tohoto druhu sázení považuje za rozšiřování možnosti gamblerství. Vyplývá to z prohlášení rady Iustitia et Pax České biskupské konference.

"Vyšla oficiální zpráva, že 'ministerstvo financí ve správním řízení povolilo 5 subjektům provozování hry Internetová kurzovní sázka.' Je to krok špatným směrem a zásadně s ním nesouhlasíme, protože rozšiřuje možnosti gamblerství," uvedl biskup Václav Malý, který je předsedou rady.

Dále upozorňuje na to, že patologické hráčství je velmi vážným celospolečenským problémem.

Proti rozhodnutí ministerstva se postavili také lidovci. David Macek z KDU-ČSL se například nechal slyšet, že se s ním nemůže ztotožnit a zásadně se od něj distancuje.

Čtěte více: Sázení na internetu dostalo zelenou. Lidovci jsou proti

Povolení k provozování hry Internetová kursová sázka dostaly společnosti Sazka, Synot Tip, Fortuna, Tipsport a Chance. Hra je založena na sázce uazvírané prostřednictvím veřejného serveru umožňujícího vzdálený přístup předem neomezenému okruhu osob v síti.

Jak uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob, ministerstvo reagovalo na současnou neudržitelnou situaci, kdy subjekty ze zahraničí tento typ sázek již provozují, zatímco ty domácí toto povolení nemají.

Podle rozhodnutí ministerstva musejí sázkové kanceláře disponovat sítí stálých provozních míst, v nichž provádějí registraci sázejícího, která je nezbytnou podmínkou jeho účasti.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy