Inspekce odhalila v Lidlu a Tesku další falšované masné výrobky

ČTK ČTK
18. 5. 2016 16:18
Hovězí guláš z Lidlu a párky z Teska slibovaly na obalu výrazně větší podíl masa, než ve skutečnosti obsahovaly. Vzhledem k častým případům falšování masných výrobků se Státní zemědělská a potravinářská inspekce hodlá na tento druh sortimentu výrazněji zaměřit.
Minipárečky z Teska: slibují 93 % masa, obsahují jen 78 %
Minipárečky z Teska: slibují 93 % masa, obsahují jen 78 % | Foto: SZPI

Brno - Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila v dalších dvou masných výrobcích ze zahraničí výrazně nižší podíl masa, než uvedli němečtí a polští výrobci na obalu. Odchylka je až několik desítek procent.

Jde o hovězí guláš, který se prodával v Lidlu, a párky, jež prodávalo Tesco, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Foto: SZPI

Lidl prodával v půlkilovém balení Coquette hovězí guláš z německého Neuruppinu. Místo 80 procent v něm bylo jen 52 procent masa.

V Tesku se prodávaly polské minipárečky Classic Henryk Kania v balení 170 gramů, které na obalu avizovalo, že obsahují 93 procent vepřového masa z kýty, laboratorní rozbor ale prokázal přítomnost masa pouze v hodnotě 78,2 procenta.

S oběma prodejci zahájila inspekce správní řízení o udělení pokuty a také nařídila stáhnout výrobek z prodeje.

V minulém týdnu inspekce informovala o podobném případu, kdy Kaufland prodával drůbeží mortadelu z Německa, která měla místo 70 procent jen 57 procent masa.

Vzhledem k častým případům falšování masných výrobků se inspektoři hodlají na tento druh sortimentu výrazněji zaměřit.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy