IKEA testuje nový trh. Ve Švédsku začala prodávat pojištění

ČTK ČTK
8. 10. 2014 16:14
Pojišťovací firmu ovládají tři synové zakladatele nábytkářského gigantu. Postupně má IKEA pojištění prodávat i v dalších zemích.
Foto: Jiří Koťátko/Economia

Stockholm - Švédský prodejce nábytku IKEA se pokouší vstoupit na trh s pojištěním. Společnost uvedla, že v několika vybraných prodejnách ve Švédsku začala tento měsíc prodávat pojištění určené dětem a těhotným.

Podle zdroje listu The Wall Street Journal prodejny nabídku v příštích týdnech rozšíří i na produkty pojištění domácností. Společnost se k možnému uvedení dalších pojistných produktů na trh odmítla vyjádřit.

Největší světový prodejce nábytku se do nabídky pojištění vrhá postupně, uvedl zdroj The Wall Street Journal. Firma prý v počátečním plánu počítá s tím, že se zaměří na 2,5 milionu členů svého věrnostního klubu ve Švédsku. V pozdější fázi by pojistné produkty mohla nabízet i v zahraničí. Věrnostní klub má zhruba 59 milionů členů po celém světě.

Za pojištěním stojí synové zakladatele

Pojištění pro děti a těhotné se nazývá Omifall a IKEA jej začala nabízet 1. října zatím ve zkušebním provozu.

O pojistné produkty se stará skupina Ikano Group, která je součástí nábytkářského impéria a kterou vlastní tři synové osmaosmdesátiletého zakladatele IKEA Ingvara Kamprada.

Ikano pojištění nabízela již dříve, s hlavní činností řetězce IKEA ale dosud nebylo spojeno. Podle zdroje to je poprvé, kdy Kamprad skutečně vpouští své syny do firmy.

 

Právě se děje

Další zprávy