IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny, hrozí zadušení

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
20. 3. 2014 10:20
Firma obdržela hlášení o případech, kdy si dítě stáhlo baldachýn do postýlky, a ten se mu zamotal kolem krku.
IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny
IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje po celém světě osm druhů dětských baldachýnů. Hrozí u nich nebezpečí zadušení.

Varování se týká baldachýnů Legendarisk, Minnen, Barnslig Boll, Minnen Brodyr, Himmel, Fabler, Tissla a Klämmig, které IKEA prodávala od roku 1996.

Lidé, kteří toto zboží koupili, jej mají přinést zpět do kteréhokoliv domu obchodního řetězce. Firma jim samozřejmě vrátí peníze.

IKEA zjistila, že při používání těchto výrobků hrozí nebezpečí zadušení. Obdržela hlášení o případech, kdy si dítě stáhlo baldachýn do postýlky a ten se mu zamotal kolem krku. Žádná újma na zdraví nicméně zjištěna nebyla.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy