IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny, hrozí zadušení

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
20. 3. 2014 10:20
Firma obdržela hlášení o případech, kdy si dítě stáhlo baldachýn do postýlky, a ten se mu zamotal kolem krku.
IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny
IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje po celém světě osm druhů dětských baldachýnů. Hrozí u nich nebezpečí zadušení.

Varování se týká baldachýnů Legendarisk, Minnen, Barnslig Boll, Minnen Brodyr, Himmel, Fabler, Tissla a Klämmig, které IKEA prodávala od roku 1996.

Lidé, kteří toto zboží koupili, jej mají přinést zpět do kteréhokoliv domu obchodního řetězce. Firma jim samozřejmě vrátí peníze.

IKEA zjistila, že při používání těchto výrobků hrozí nebezpečí zadušení. Obdržela hlášení o případech, kdy si dítě stáhlo baldachýn do postýlky a ten se mu zamotal kolem krku. Žádná újma na zdraví nicméně zjištěna nebyla.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 41 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy