IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny, hrozí zadušení

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
20. 3. 2014 10:20
Firma obdržela hlášení o případech, kdy si dítě stáhlo baldachýn do postýlky, a ten se mu zamotal kolem krku.
IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny
IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje po celém světě osm druhů dětských baldachýnů. Hrozí u nich nebezpečí zadušení.

Varování se týká baldachýnů Legendarisk, Minnen, Barnslig Boll, Minnen Brodyr, Himmel, Fabler, Tissla a Klämmig, které IKEA prodávala od roku 1996.

Lidé, kteří toto zboží koupili, jej mají přinést zpět do kteréhokoliv domu obchodního řetězce. Firma jim samozřejmě vrátí peníze.

IKEA zjistila, že při používání těchto výrobků hrozí nebezpečí zadušení. Obdržela hlášení o případech, kdy si dítě stáhlo baldachýn do postýlky a ten se mu zamotal kolem krku. Žádná újma na zdraví nicméně zjištěna nebyla.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy