IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny, hrozí zadušení

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
20. 3. 2014 10:20
Firma obdržela hlášení o případech, kdy si dítě stáhlo baldachýn do postýlky, a ten se mu zamotal kolem krku.
IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny
IKEA stahuje z prodeje dětské baldachýny | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nábytkářský řetězec IKEA stahuje z prodeje po celém světě osm druhů dětských baldachýnů. Hrozí u nich nebezpečí zadušení.

Varování se týká baldachýnů Legendarisk, Minnen, Barnslig Boll, Minnen Brodyr, Himmel, Fabler, Tissla a Klämmig, které IKEA prodávala od roku 1996.

Lidé, kteří toto zboží koupili, jej mají přinést zpět do kteréhokoliv domu obchodního řetězce. Firma jim samozřejmě vrátí peníze.

IKEA zjistila, že při používání těchto výrobků hrozí nebezpečí zadušení. Obdržela hlášení o případech, kdy si dítě stáhlo baldachýn do postýlky a ten se mu zamotal kolem krku. Žádná újma na zdraví nicméně zjištěna nebyla.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

před 55 minutami

Tenistka Siniaková ve čtvrtfinále v Istanbulu podlehla jedničce Mertensové

Česká tenistka Kateřina Siniaková si semifinále v Istanbulu nezahraje. Ve čtvrtfinále nestačila na turnajovou jedničku Elise Mertensovou z Belgie, které podlehla dvakrát 4:6.

Siniaková se sedmnáctou hráčkou světa prohrála za hodinu a 36 minut. Ve druhé sadě Češka vedla už 4:1, ale náskok neudržela a Mertensové podlehla i ve čtvrtém vzájemném utkání.

Čtyřiadvacetiletá Siniaková, které ve světovém žebříčku patří 69. místo, promarnila možnost ukončit téměř dvouleté čekání na postup do semifinále. Naposledy si v něm zahrála předloni v Bronxu, ve čtvrtfinále se představila poprvé od loňského září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy