IKEA stahuje těstoviny. Sója může ohrozit alergiky

Ekonomika Ekonomika
1. 10. 2014 11:33
Informace o obsahu sóji není uvedena na obalu výrobku.
Foto: IKEA

Praha – Obchodní řetězec IKEA stahuje z prodeje celozrnné těstoviny Pastaälgar fullkorn a těstoviny Pastaälgar ve tvaru losa. Oba produkty, prodávané v oddělení švédských specialit, totiž mohou obsahovat stopy sóji, přičemž tato informace není uvedena na obalu.

Sója je alergen a u osob alergických na sóju by při požití těchto těstovin mohlo dojít k alergické reakci. Pro osoby, které nejsou alergické nebo citlivé na sóju, jsou tyto výrobky bezpečné, zdůrazňuje řetězec.

Zákazníci alergičtí na sóju a v případě zájmu i ostatní zákazníci mohou oba produkty vrátit v jakémkoli obchodním domě IKEA a dostanou zpět plnou cenu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy