Hypernova končí, nastupuje HYPER Albert. Nahlédněte

red eko
29. 11. 2007 17:51
GALERIE: První HYPER Albert otevřel ve Vestci u Prahy
Hyper Albert Vestec u Prahy.
Hyper Albert Vestec u Prahy. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Vestec - První prodejna HYPER Albert se dnes otevřela pro zákazníky ve Vestci u Prahy. Je to první z řady nových hypermarketů, které by měly nahradit Hypernovy nizozemské společnosti Ahold.

V rámci své strategie na období 2008 až 2010 síť maloobchodních prodejen Albert/ Hypernova nedávno představila novou  identitu. Prodejna HYPER Albert nahradí dřívější Hypernovu a práci v ní najde celkem 85 zaměstnanců.

HYPER Albert ve Vestci je vůbec první pilotní prodejnou v České republice. Další otevře síť maloobchodních prodejen Albert/Hypernova v prvním čtvrtletí roku 2008.

Nové logo, nový styl

Prodejna HYPER Albert ve Vestci představuje několik novinek.

"Nový vizuální styl nápaditým způsobem spojuje tři formáty prodejen, které síť Albert nabídne, pod jednou značkou," vysvětluje Johan Boeijenga, generální ředitel sítě maloobchodních prodejen Albert/ Hypernova.

Nové logo HYPER Albert také symbolizuje základní hodnoty prodejen Albert: - široký výběr, bohatou nabídku čerstvých potravin, přátelský přístup personálu a vždy dobrou cenu.

Zvolená barevná kombinace odkazuje k původním logům prodejen Albert a Hypernova. Tři ovály reprezentují tři různé budoucí formáty prodejen Albert. Modrá barva navazuje na grafiku současné značky Albert, žlutá vychází z loga Hypernovy a zelená vnáší do nového designu čerstvost. Moderní typ písma navozuje příjemné pocity a vztah k potravinám.

S novou grafickou podobou loga se budou moci zákazníci setkávat po celé prodejně HYPER Albert. Novou podobu získal i pravidelný informační leták pro zákazníky.

Albert/ Hypernova tvoří jednu z největších maloobchodních sítí v Česku. Jejím základem je více než 240 supermarketů Albert, 56 hypermarketů Hypernova a 21 benzinových stanic.

Více než 13 500 zaměstnanců prodejen Albert a Hypernova obslouží ročně přes 200 milionů zákazníků.

Albert/Hypernova jsou dceřinými značkami nadnárodní společnosti Royal Ahold se sídlem v nizozemském Amsterdamu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Sagan po sezoně skončí v týmu Bora-hansgrohe

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Slovák Peter Sagan po sezoně skončí v týmu Bora-hansgrohe, za který závodí od roku 2017. Německá stáj to dnes oznámila na svém webu. Podle serveru Cyclingnews by měl Sagan zamířit do francouzského kontinentálního týmu TotalEnergies společně s řadou dosavadních kolegů.

V Boře skončí i jeho bratr Juraj, další Slovák Erik Baška, Polák Maciej Bodnar, Ital Daniel Oss a Němci Rüdiger Selig, Andreas Schillinger, Michael Schwarzmann a Pascal Ackermann. Ten má přestoupit do elitní stáje SAE Team Emirates.

Jednatřicetiletý Sagan během angažmá v německém týmu získal dva ze svých sedmi zelených trikotů pro vítěze bodovací soutěže na Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia. Světový titul získal v letech 2015 až 2017.

před 11 minutami

Srbsko, Severní Makedonie a Albánie zruší vzájemné hraniční kontroly. Vznikne minischengen

Srbsko, Severní Makedonie a Albánie chtějí od roku 2023 zrušit vzájemné hraniční kontroly. Na schůzce lídrů těchto tří zemí ve Skopje týkající se regionální iniciativy takzvaného minischengenu to uvedl srbský prezident Aleksandar Vučić.

"Na setkání ve Skopje bylo domluveno, že od 1. ledna 2023 budou zrušeny hraniční kontroly mezi Srbskem, Severní Makedonií a Albánií," řekl podle srbských médií Vučić na hospodářském fóru v severomakedonské metropoli. V této souvislosti byly podepsány tři smlouvy, které mají pohyb v rámci tří signatářských zemí usnadnit.

S iniciativou balkánského minischengenu, kterou z mezinárodních hráčů podporují zejména Spojené státy, přišli Vučič, albánský premiér Edi Rama a jeho severomakedonský protějšek Zoran Zaev v říjnu 2019. Její cíl je zjednodušit život občanů a povzbudit hospodářský růst. Inspirací pro iniciativu je podle nich EU a její čtyři základní svobody pohybu - lidí, zboží, kapitálu a služeb.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Metro loni kvůli covidu přepravilo jen 251,4 milionu lidí, meziročně o 44 procent méně

Pražské metro loni přepravilo 251 423 milionu cestujících, což je meziročně asi o 44 procent méně. Důvodem poklesu je pandemie nemoci covid-19. Stejně jako předloni nejvytíženější byla přestupní stanice Můstek mezi linkami A a B a nejvytíženější úsek byl na trase C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad. Vyplývá to z dopravní ročenky Technické správy komunikací (TSK). Metro má tři linky s 61 stanicemi a provozuje jej městská firma Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP).

"Při zahrnutí přestupu do jedné jízdy vykonali cestující metrem v říjnu 2020 zhruba 680 000 cest za den, bez přestupů asi 828 000 cest, tedy o asi 44 procenta méně než ve stejném období o rok dříve. Rozsah provozu byl ve stejný okamžik omezen o asi devět procent," píše se v dokumentu.

Z celkového počtu cestujících v pražské integrované dopravě jich metro využilo přes 31,4 procenta. Soupravy metra loni najezdily 56,66 milionu kilometrů, přičemž předloni to bylo 60,894 milionu kilometrů. Ve špičce bylo v provozu v průměru 90 souprav, což je meziročně o 13 méně. Nejvíc souprav vyjelo na linku C, která měla rovněž nejkratší intervaly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy