Holicí strojek za sto korun může zabíjet. Inspektoři čínský výrobek okamžitě stáhli

Klikněte pro vstup do galerie.
Obchodní inspekce varuje před holícím strojkem, který se prodává i v Česku. Vážné riziko hrozí lidem při manipulaci s odnímatelnou dvojpólovou vidlicí sloužící k dobíjení, která nemá předepsané rozměry a není opatřena ochranným návlekem z izolantu. Dotkne-li se člověk přístupných „živých“ částí dutinek kolíků vidlice, které budou pod napětím, může dojít k úrazu elektrickým proudem.
O holicím strojku Boli Razor RSCW-6008 informuje Česká obchodní inspekce, jejíž pracovníci výrobek odhalili při kontrole prodejny se smíšeným zboží v Chebu. Strojek byl k mání za 99 korun.
Uvedený výrobek se navíc během provozu může porouchat takovým způsobem, že přístupové kovové části budou trvale pod napětím 230 V, pokud se uživatel dotkne holicího strojku, dojde k zásahu elektrickým proudem.
Foto: ČOI
on on
11. 1. 2019 10:42
Holicí strojek Boli Razor RSCW-6008 může být po připojení do elektrické sítě životu nebezpečný. O výrobku informuje Česká obchodní inspekce, jejíž pracovníci výrobek odhalili při kontrole prodejny se smíšeným zboží v Chebu.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Štybar skončil na Omloop Het Nieuwsblad po pádu v druhé stovce

Český cyklista Zdeněk Štybar měl v úvodní belgické jarní klasice Omloop Het Nieuwsblad pád a 76. ročník závodu dokončil se ztrátou ve druhé stovce. Vítězství v hromadném spurtu získal jeho kolega z týmu Deceuninck-Quick Step Davide Ballerini z Itálie.

Pětatřicetiletý Štybar dvousetkilometrový závod z Gentu do Ninove vyhrál v roce 2019 a dnes znovu útočil na přední umístění. Ještě 26 kilometrů před cílem byl v čelní skupině, kterou se pokoušel roztrhat nástupem jeho týmový kolega a mistr světa Julian Alaphilippe. Pak měl ale na rovném úseku silnice Štybar pád, po němž se jen těžce zvedal ze země. Na kolo nakonec nasedl a dojel na 125. pozici s odstupem čtyř a půl minuty.

Pro nejcennější výhru kariéry si dojel šestadvacetiletý cyklista elitního belgického klasikářského týmu Ballerini. Spurt rozhodl jednoznačným způsobem, za ním dojeli Brit Jake Stewart a Belgičan Sep Vanmarcke.

Cyklistický závod Omloop Het Nieuwsblad (WorldTour) - 200,5 km:

1. Ballerini (It./Deceuninck-Quick Step) 4:43:03, 2. Stewart (Brit./Groupama-FDJ), 3. Vanmarcke (Belg./Israel Start-Up Nation), 4. Haussler (Austr./Bahrajn Victorious), 5. Gilbert (Belg./Lotto Soudal), 6. Aranburu (Šp./Astana-Premier Tech) všichni stejný čas, …125. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -4:26.

Zdroj: ČTK
Další zprávy