Holicí strojek za sto korun může zabíjet. Inspektoři čínský výrobek okamžitě stáhli

Klikněte pro vstup do galerie.
Obchodní inspekce varuje před holícím strojkem, který se prodává i v Česku. Vážné riziko hrozí lidem při manipulaci s odnímatelnou dvojpólovou vidlicí sloužící k dobíjení, která nemá předepsané rozměry a není opatřena ochranným návlekem z izolantu. Dotkne-li se člověk přístupných „živých“ částí dutinek kolíků vidlice, které budou pod napětím, může dojít k úrazu elektrickým proudem.
O holicím strojku Boli Razor RSCW-6008 informuje Česká obchodní inspekce, jejíž pracovníci výrobek odhalili při kontrole prodejny se smíšeným zboží v Chebu. Strojek byl k mání za 99 korun.
Uvedený výrobek se navíc během provozu může porouchat takovým způsobem, že přístupové kovové části budou trvale pod napětím 230 V, pokud se uživatel dotkne holicího strojku, dojde k zásahu elektrickým proudem.
Foto: ČOI
on on
11. 1. 2019 10:42
Holicí strojek Boli Razor RSCW-6008 může být po připojení do elektrické sítě životu nebezpečný. O výrobku informuje Česká obchodní inspekce, jejíž pracovníci výrobek odhalili při kontrole prodejny se smíšeným zboží v Chebu.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy