Holicí strojek za sto korun může zabíjet. Inspektoři čínský výrobek okamžitě stáhli

Klikněte pro vstup do galerie.
Obchodní inspekce varuje před holícím strojkem, který se prodává i v Česku. Vážné riziko hrozí lidem při manipulaci s odnímatelnou dvojpólovou vidlicí sloužící k dobíjení, která nemá předepsané rozměry a není opatřena ochranným návlekem z izolantu. Dotkne-li se člověk přístupných „živých“ částí dutinek kolíků vidlice, které budou pod napětím, může dojít k úrazu elektrickým proudem.
O holicím strojku Boli Razor RSCW-6008 informuje Česká obchodní inspekce, jejíž pracovníci výrobek odhalili při kontrole prodejny se smíšeným zboží v Chebu. Strojek byl k mání za 99 korun.
Uvedený výrobek se navíc během provozu může porouchat takovým způsobem, že přístupové kovové části budou trvale pod napětím 230 V, pokud se uživatel dotkne holicího strojku, dojde k zásahu elektrickým proudem.
Foto: ČOI
on on
11. 1. 2019 10:42
Holicí strojek Boli Razor RSCW-6008 může být po připojení do elektrické sítě životu nebezpečný. O výrobku informuje Česká obchodní inspekce, jejíž pracovníci výrobek odhalili při kontrole prodejny se smíšeným zboží v Chebu.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Exministr spravedlnosti USA Sessions prohrál senátní primárky v Alabamě

Někdejší americký ministr spravedlnosti v administrativě prezidenta Donalda Trumpa a dlouholetý senátor Jeff Sessions prohrál v úterních senátních republikánských primárních volbách ve státu Alabama se svým protikandidátem, politickým nováčkem Tommy Tubervillem.

Za Sessionsovým neúspěchem stojí podle listu The New York Times (NYT) především fakt, že upadl do nelibosti Trumpa, ačkoliv byl v začátcích jeho prezidentské kampaně v roce 2016 jedním z jeho prvních politicky významných spojenců. 

Podle NYT je prohra pro Sessionse zřejmě koncem jeho třicetileté politické kariéry. Alabamský rodák sloužil čtyři roční období ve federálním Senátu a měl téměř jisté, že by mohl v této kariéře dále úspěšně pokračovat. V únoru roku 2017 jej Trump jmenoval svým ministrem spravedlnosti tak Sessions Senát opustil. Brzy poté se však vztahy obou politiků začaly horšit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy