reklama
 
 

H&M spouští novou značku, e-shop už funguje i v Česku. Nabízí dražší oblečení i věci do domácnosti

27. 8. 2017
První obchod nové sítě nazvané Arket se otevřel v Londýně, následovat mají další města. Současně začal fungovat e-shop.

Stockholm, Londýn - Švédský módní řetězec Hennes & Mauritz (H&M) spustil novou síť obchodů pod názvem Arket. První prodejnu otevřel v tomto týdnu na londýnské Regent Street, součástí je i kavárna s vegetariánskou nabídkou moderní severské kuchyně.

Na začátku září přibude obchod v Kodani, brzy pak mají následovat Mnichov, Brusel a londýnská Covent Garden.

Arket současně zprovoznil e-shop v 18 evropských zemích včetně České republiky, kde nabízí také dočasné slevy. Obecně mají být ceny v Arketu trochu vyšší, než jsou lidé zvyklí přímo v H&M.

Nová značka chce být méně závislá na momentálních trendech a nabízet nadčasovější dámské, pánské i dětské oblečení a věci do domácnosti. Nabízí jak vlastní značky z designérského studia ve Stockholmu, tak produkty jiných značek.

H&M je druhý největší prodejce oděvů na světě, od nové značky si slibuje posílení na trhu. Jeho největším konkurentem a světovou jedničkou je španělská společnost Inditex - majitel obchodů Zara, Stradivarius a Bershka. Podobné zboží prodávají i Topshop, C&A či americký řetězec Forever 21, který loni otevřel první obchod i v Praze.

"Musíme být rychlejší a flexibilnější, abychom se vyrovnali s prudkými změnami v oblasti prodeje módy," řekl letos na jaře agentuře Reuters šéf společnosti Karl-Johan Persson. H&M se mimo jiné snaží více investovat do logistiky.

Společnosti, která se tradičně zaměřuje zejména na takzvanou fast fashion − tedy módu, která se snaží kopírovat trendy z přehlídkových mol a co možná nejrychleji a za nízkou cenu je dostat k lidem, poslední dobou klesaly výdělky. Zisk za letošní druhé čtvrtletí už ale překonal očekávání analytiků.

Za poklesem zisku stojí konkurence, časté slevy či vyšší výdaje na dlouhodobé investice. Silnější dolar zdražil nákupy, dopravu a výrobu oděvů - čtyři pětiny vznikají v Asii, kde H&M platí v dolarech. Problémy řetězci přidělal také britský konkurent Primark, který prodává za velmi nízké ceny. Tato společnost nedávno vstoupila do Německa, které je pro H&M nejsilnějším trhem.

Společnost H&M vznikla v roce 1947 a nyní má přes 4000 obchodů ve více než 60 zemích světa včetně České republiky. Kromě značky stejného jména vlastní i značky COS, Monki, Weekday, Cheap Monday a & Other Stories.

autor: Jana Králová | 27. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama