Hledáme nejzajímavější účtenku. Podívejte se na první z nich a pošlete nám další

Iva Špačková Iva Špačková
23. 2. 2017 7:33
Odnesli jste si z obchodu, restaurace nebo jiného podniku zajímavou účtenku či vstupenku? Podělte se o ni se čtenáři. Ty nejzajímavější odměníme malým dárkem.
Metrová účtenka.
Metrová účtenka. | Foto: Iva Špačková

Praha - Rekordně dlouhé účtenky, které lze obtížně archivovat. Zajímavé vzkazy pro zákazníky. Samá šťastná čísla nebo pěkná kombinace jako při hodu kostkami. Různé obrázky. Nezvykle nazvané položky. Zajímavá účtenka může vypadat různě a kromě finanční správy jistě zaujme i naše čtenáře.

Vstupenky za účtenky

Botanická zahrada - výstava orchidejí

Čtenáři, kteří zašlou tři nejzajímavější účtenky, které vyhodnotí porota Aktuálně.cz, získají každý dvě vstupenky na výstavu orchidejí do skleníku Fata Morgana v Botanické zahradě v Praze v Troji. Výstava potrvá od 3. do 19. března 2017. Kdo by vstupenky nevyužil, získá drobný dárek.

Inspirujte se v naší - zatím jen krátké - fotogalerii a pošlete nám své tipy.  Soutěž začíná 23. února a končí 5. března, tedy po startu druhé vlny elektronické evidence tržeb (EET). Zajímavé fotografie zveřejníme a tři nejlepší, které v redakci získají nejvíce hlasů, získají malý dárek.

Snímky účtenek posílejte na adresu [email protected] a napište, čím jsou podle vás zajímavé. Připište jméno, kontaktní adresu (tu samozřejmě nebudeme zveřejňovat) a místo, kde jste účtenku dostali.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Kvůli pádu osoby do kolejiště nejezdí metro na části linky B

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B nejezdí metro, kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou nepřežil. Lidé v daném úseku místo metra museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté. Očekává se, že provoz bude obnoven kolem 22:00, uvedl večer na webu pražský dopravní podnik.

Metro jezdí bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B je provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje. "Mezi Smíchovem a Karlínem doporučujeme použít též alternativní spojení linkami 10 a 16 s přestupem na metro C v zastávce I.P.Pavlova," uvedl dopravní podnik.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polští poslanci znovu přijali sporný zákon o postihu soudců

Polští poslanci dnes hlasy vládní většiny znovu přijali kontroverzní zákon, který podle kritiků umožní trestat soudce zpochybňující vládní reformu justice. Zákon minulý pátek odmítl Senát, ve kterém má opozice mírnou většinu. Sejm, dolní komora parlamentu, nyní rozhodnutí Senátu přehlasoval 234 hlasy zákonodárců z vládní strany Právo a spravedlnost (PiS). Proti bylo 211 poslanců a devět se zdrželo, uvedla televize TVN 24. Zákon nyní obdrží prezident Andrzej Duda.

Opoziční místopředsedkyně Sejmu Malgorzata Kidawová-Blońská v debatě označila kroky vládního tábora za "opravdový státní převrat". Vládní poslanci podle ní rozhodují "o tom, že soudy mají přestat být nezávislé".

Novou právní normu kritizuje Evropská komise a zpochybnili ji experti z Benátské komise, poradního orgánu Rady Evropy, kteří na pozvání Senátu navštívili Polsko.

Navzdory kritice se PiS snaží zákon prosadit s tím, že zabrání anarchii v polské justici, která se prý dosud neočistila od dědictví komunismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy