reklama
 
 

HiPP dodával do Chorvatska přesnídávky nižší kvality. Zákazníci to tak chtěli, tvrdí firma

26. 9. 2017
Výrobky dodané do Chorvatska obsahovaly nižší podíl zeleniny a omega-3 nenasycených mastných kyselin než ty německé. Zatímco recept u německých výživ pro kojence v minulosti výrobce upravil, v případě chorvatských zůstal obsah jednodušší kvůli oblibě tamních zákazníků, uvedla firma. Mluvčí společnosti HiPP zároveň uvedla, že obsah produktů byl jasně stanoven na jejich etiketách. Nyní chce firma produkt v Chorvatsku nahradit výrobkem stejné kvality jako v Německu.

Záhřeb - Německá firma HiPP dodávala do Chorvatska kojeneckou výživu nižší kvality, než měl identický produkt prodávaný v Německu. Vyplývá to ze studie chorvatského potravinářského úřadu, o které informoval britský list The Guardian. Výrobky dodané do Chorvatska obsahovaly nižší podíl zeleniny a omega-3 nenasycených mastných kyselin.

Kojenecká výživa dodávaná do Německa a Chorvatska se podle studie potravinářského úřadu lišila v barvě, chuti, aromatu a množství řepkového oleje (1,9 procenta proti 1,7 procenta). Právě olej je přitom zdrojem omega-3 mastných kyselin přínosných pro růst dítěte.

Na problém nižší kvality výrobků na trhu zemí střední a východní Evropy upozorňují dotčené státy včetně Česka několik let. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker praxi rozdílné kvality tento měsíc v projevu v Evropském parlamentu odsoudil, podle něj ji unijní právo zakazuje.

Mluvčí společnosti HiPP uvedla, že obsah produktů byl jasně stanoven na jejich etiketách. Firma podle ní recepturu v minulosti přizpůsobila tak, aby splňovala poptávku německých zákazníků. "Původní recept byl v Chorvatsku velmi populární právě kvůli svému jednoduchému obsahu, což je důvod, proč jsme ho nezměnili," dodala. Firma chce produkt v Chorvatsku nahradit výrobkem stejné kvality jako v Německu.

Rozdíly v kvalitě mezi produkty na německém a chorvatském trhu zjistil chorvatských úřad i u jiných výrobků, mimo jiné například v Nutelle nebo pracích prostředcích Ariel.

autor: ČTK | 26. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama