Hervis zavře poslední prodejnu na konci června. Z českého trhu tak odchází nadobro

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
7. 6. 2022 10:29
Řetězec se sportovním zbožím Hervis uzavře poslední ze svých prodejen v Česku na konci června. Je to součást rozhodnutí o stažení z trhu, které začátkem letošního roku učinil jeho vlastník, rakouská společnost Spar. Část prodejen má připadnout konkurenčnímu Intersportu.
Foto: hervis.cz

"Náš vlastník, skupina Spar, učinil strategické rozhodnutí odchodu z trhu v Česku prodejem konkurenčnímu sportovnímu řetězci," potvrzuje Hervis na svém webu.

"Rádi bychom vás, naše stávající i budoucí zákazníky, ubezpečili, že dostojíme všem svým závazkům vůči vám, ať se jedná o reklamace, vratky či jakékoliv problémy se zbožím, dle obchodního zákoníku České republiky," dodává.

Na webu Hervisu je dostupný seznam stále otevřených poboček. "Je vždy aktualizovaný zde na webu Hervis.cz, přičemž poslední obchod bude uzavřen ke konci června 2022," upozorňuje dále firma.

Ze seznamu vyplývá, že jsou v Česku otevřeny už pouze dvě prodejny Hervis, a to v pražských Štěrboholech a v Ostravě.

Podle společné tiskové zprávy rakouského majitele Spar a společnosti Intersport, kterou online deník Aktuálně.cz získal v únoru od centrály Spar, letos řetězec Intersport převezme od Hervisu prodejny v Praze, Brně, Zlíně, Českých Budějovicích, Karlových Varech a Trutnově. 

V jakém stadiu je převzetí sportovních obchodů nyní, mluvčí společnosti Spar Österreichische Nicole Berkmannová na přímý dotaz online deníku Aktuálně.cz neuvedla. V únoru se odmítla vyjádřit i k tomu, proč se Spar prodejen v Česku zbavuje.

Intersport je na tuzemském trhu od roku 2001, má zde téměř 30 prodejen a přes 300 zaměstnanců. Licenci na provoz získal od rakouské pobočky Intersport Austria. 

Konkurentem Hervisu a Intersportu je na českém trhu například Decathlon s 25 obchody a také Sportisimo, které má přes 100 obchodů v 76 městech. Mezi další konkurenční firmy patří například A3 Sport či Alpine.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří od odpoledne v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahuje 30 jednotek hasičů a speciální technika, hasit budou zřejmě celou noc.

Odpoledne začala hořet zhruba 50 metrů široká hromada plastového odpadu v areálu kovošrotu. Kolem 19. hodiny zvýšili hasiči stupeň poplachu na nejvyšší, který vyhlašují při mimořádných událostech. Počet jednotek se zvýšil ze 13 na 30, na místě zasahuje záchranný útvar hasičů ze Zbirohu a Jihlavy se speciální technikou na rozhrabávání. "Rypadly budou rozhrabávat hromadu hořícího odpadu a hasiči ji budou prolévat vodou, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Jeden hasič při zásahu utrpěl lehčí zranění.

Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici, která monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší, zatím zvýšené hodnoty nezjistila, podle Bakaláře bude v měření pokračovat. Lidem v části Lobeček doporučilo město podle starosty Marka Czechmanna nevětrat.

Policie se bude zabývat vyšetřováním příčin požáru až po dohašení, které může trvat celou noc. "Vzhledem k tomu, že zde před několika dny již k menšímu požáru došlo, bude zřejmě jednou z variant příčin i úmyslné zapálení," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle ní zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. 

před 5 hodinami

Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft, záchranáři pátrají po jednom muži

Na jezu v Českém Krumlově se dnes vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie. Na twitteru o tom informovala policie. V řece Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody. Právě dnes varovali policisté především vodáky, kteří sjíždějí Vltavu a proplouvají Českým Krumlovem, aby byli velmi opatrní. "Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece, " uvedli.

Další zprávy