Šneci z kempu, Asie z Liberce. Google ocenil gastropodniky s nejlepšími recenzemi

Ekonomika Ekonomika
2. 7. 2022 10:43
Celkem deset českých a moravských restaurací, kaváren a bister ocenila v červnu společnost Google za to, že od uživatelů získaly v mapách a vyhledávání nejlepší recenze v rámci regionu. Cenu Křišťálový špendlík tak získala například nepálsko-indická restaurace z Liberce nebo bistro u kempu, kde servírují šneky a žabí stehýnka. Podívejte se, které gastropodniky v Česku ohodnotili lidé nejlépe.
Google, ilustrační snímek.
Google, ilustrační snímek. | Foto: Shutterstock

Mapy Google podle společnosti využívá po celém světě více než miliarda lidí. Služba nabízí nejen navigaci, uživatel v ní může vyhledat také nejrůznější místa a firmy a udělit jim hodnocení. Na Mapách Google je jich k dispozici už přes 200 milionů, lidé jim denně udělují hodnocení pomocí hvězdiček, fotografií a slovních recenzí podle toho, jak byli s jejich službami spokojeni.

Letos Google místní podnikatele ocenil vůbec poprvé. "Tyto firmy především kralují oboru gastronomie, současně dokázaly využít dostupné digitální nástroje ke komunikaci se stávajícími zákazníky, ale i oslovení těch, kteří je ještě neznají. Není to proto ani tak cena od Googlu, jako od spokojených hostů," říká marketingový ředitel tuzemské pobočky Petr Šmíd.

Vítězné podniky byly vybrány na základě několika kritérií, přičemž rozhodující bylo množství pozitivních recenzí a počet udělených hvězdiček na firemním profilu podniku v daném regionu ke konci dubna 2022. K podmínkám udělení ocenění patřil také kompletně vyplněný profil na mapách a ve vyhledávání Google.

  • Podívejte se v následujícím přehledu, které podniky z Česka ocenění Googlu získaly.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy