Foto: Sorry jako, metrová účtenka i krásná čísla. Tak vypadají zajímavé účtenky

Foto: Sorry jako, metrová účtenka i krásná čísla. Tak vypadají zajímavé účtenky
Tato účtenka měří přesně 100 cm.
Dlouhá je i proto, že každá položka, byť se opakuje, zaujímá až tři řádky dokladu o placení. Takže třeba 24 jogurtů Jogobella se kvůli tomu natáhlo na 29 centimetrů.
Šťastné sedmičky.
Šťastné trojky.
Foto: Iva Špačková
Iva Špačková Iva Špačková
20. 2. 2017 0:00
Odnesli jste si z obchodu, restaurace nebo jiného podniku zajímavou účtenku? Podělte se o ni se čtenáři. Ty nejzajímavější odměníme malým dárkem.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy