Foto: Vyzkoušeli jsme restaurace, které dělají ostudu Praze. Podívejte se, jak šidí turisty

Klikněte pro vstup do fotoreportáže.
Nejvyšší pokutu v oblasti „veřejného stravování“ od České obchodní inspekce loni dostal striptýzový podnik Bar Rio v Melantrichově ulici v centru Prahy. Podle ohlasů na cestovatelském webu TripAdvisor s ním nejsou spokojeni ani návštěvníci. „Past na turisty,“ varují například. ČOI trestala rozdílné ceny nápojů a vstupného pro zahraniční turisty.
My jsme se raději rozhodli vyzkoušet klasickou restauraci. Druhou nejvyšší pokutu z pražských podniků uložila ČOI restauraci 7 Angels v Jilské ulici. Musela zaplatit 50 000 korun.
Kontrola ČOI proběhla už na konci března 2015. Anglicky hovořícím návštěvníkům byla účtována vyšší částka za stejnou položku oproti Čechům, když k ceně konzumace bylo cizincům připočteno 10 procent jako servis. Na to je ale restaurace předem neupozornila a podle kontrolorů neměla k takovému odlišnému přístupu legitimní důvod.
Na cestovatelském webu TripAdvisor má restaurace 7 Angels průměrné hodnocení – dvě a půl hvězdiček z pěti. Lidé si stěžují hlavně na účtování podivných přirážek k ceně, různé triky při účtování nebo na vysoké ceny obecně, a to i v porovnání s centrem Prahy.
Foto: Prokop Slezák
Markéta Zemánková Markéta Zemánková, Prokop Slezák
13. 2. 2017 5:29
V roli zahraničních turistů jsme vyzkoušeli dva podniky v turistickém centru Prahy. Chtěli po nás 10 procent navíc, dostali jsme podivné doklady a v jedné z restaurací jsme nebyli spokojeni ani s jídlem. (Klikněte na úvodní fotku.)
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy