Foto: Vyzkoušeli jsme restaurace, které dělají ostudu Praze. Podívejte se, jak šidí turisty

Klikněte pro vstup do fotoreportáže.
Nejvyšší pokutu v oblasti „veřejného stravování“ od České obchodní inspekce loni dostal striptýzový podnik Bar Rio v Melantrichově ulici v centru Prahy. Podle ohlasů na cestovatelském webu TripAdvisor s ním nejsou spokojeni ani návštěvníci. „Past na turisty,“ varují například. ČOI trestala rozdílné ceny nápojů a vstupného pro zahraniční turisty.
My jsme se raději rozhodli vyzkoušet klasickou restauraci. Druhou nejvyšší pokutu z pražských podniků uložila ČOI restauraci 7 Angels v Jilské ulici. Musela zaplatit 50 000 korun.
Kontrola ČOI proběhla už na konci března 2015. Anglicky hovořícím návštěvníkům byla účtována vyšší částka za stejnou položku oproti Čechům, když k ceně konzumace bylo cizincům připočteno 10 procent jako servis. Na to je ale restaurace předem neupozornila a podle kontrolorů neměla k takovému odlišnému přístupu legitimní důvod.
Na cestovatelském webu TripAdvisor má restaurace 7 Angels průměrné hodnocení – dvě a půl hvězdiček z pěti. Lidé si stěžují hlavně na účtování podivných přirážek k ceně, různé triky při účtování nebo na vysoké ceny obecně, a to i v porovnání s centrem Prahy.
Foto: Prokop Slezák
Markéta Zemánková Markéta Zemánková, Prokop Slezák
13. 2. 2017 5:29
V roli zahraničních turistů jsme vyzkoušeli dva podniky v turistickém centru Prahy. Chtěli po nás 10 procent navíc, dostali jsme podivné doklady a v jedné z restaurací jsme nebyli spokojeni ani s jídlem. (Klikněte na úvodní fotku.)
 

Právě se děje

Další zprávy