Foto: Tchibo vpouští "vlajkovou loď" do centra Prahy. Je dvakrát větší a láká bohatší zákazníky

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Tchibo otevřelo 26. dubna svou "vlajkovou prodejnu" v centru Prahy. „Místo pro ni jsme hledali od roku 2004, kdy jsme vstoupili na český trh, letos se to konečně povedlo,“ říká Milan Futera, manažer expanze Tchibo. Firmě podle něj pomohlo to, že majitelka lukrativních prostor v Havelské ulici poblíž Staroměstského náměstí je zákaznicí Tchiba a dala mu tak přednost před ostatními zájemci.
Zatímco dosavadní prodejny Tchiba v obchodních centrech zabírají většinou méně než 100 metrů čtverečních a drží se uniformního vzhledu ve stylu kostek lega, nová prodejna si mohla dovolit více. Je téměř dvojnásobná - měří 191 metrů čtverečních.
Nová prodejna má také jiné uspořádání všech tří základních částí - občerstvení, prodeje kávy a spotřebního zboží.
Právě větší prostor má být jedním z taháků, které sem mají nalákat více bohatších zákazníků, kteří se nechtějí tísnit. Hlavní cílovou skupinou nového obchodu mají být turisté. Firma do něj investovala zhruba sedm milionů korun.
Foto: Tchibo Praha
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
Aktualizováno 26. 4. 2018 13:00
"Prémiová" prodejna je jiná než dosavadní, které najdeme v obchodních centrech. Podívejte se dovnitř.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Ve věku 72 let zemřel americký baskytarista kapely ZZ Top Dusty Hill

Ve věku 72 let zemřel americký hudebník Dusty Hill, který strávil více než 50 let jako baskytarista rockové kapely ZZ Top. Podle magazínu Rolling Stone to dnes oznámili zbylí dva členové tohoto texaského tria Billy Gibbons a Frank Beard. Jejich kolega podle prohlášení skupiny zemřel ve spánku u sebe doma v Houstonu.

"Budeš nám moc chybět, amigo," uvedli ve společném prohlášení zpěvák a bubeník. Jejich zesnulý kolega se narodil 19. května 1949 ve městě Dallas jako Joseph Michael Hill. S Gibbonsem a Beardem se spojil těsně před dokončením první desky ZZ Top a sestava kapely už se od té doby až do posledních alb a turné neměnila.

"Nám a nespočtu fanoušků po celém světě bude chybět tvoje spolehlivost, tvoje dobrácká povaha a tvoje neochvějné odhodlání dodávat 'Topu' ten monumentální podklad," napsali Gibbons a Beard. Časopis Rolling Stone napsal, že Hill začal na baskytaru hrát ve 13 letech. Před několika lety v rozhovoru uvedl, že na rozdíl od "většiny basáků" nezačínal s klasickou kytarou, ale jako zpěvák.

Kapela ZZ Top vydala své první studiové album v roce 1971 a na kontě jich má celkem 15, ve své tvorbě kombinuje hard rock, blues rock nebo takzvaný jižanský rock. V roce 2004 bylo trio uvedeno do rokenrolové síně slávy.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Malé letadlo se na západě Ukrajiny zřítilo na dům, čtyři lidé zahynuli

Malé letadlo se v úterý na západě Ukrajině zřítilo na soukromý dům, který vzápětí začal hořet. Neštěstí si vyžádalo čtyři lidského životy - zahynul ukrajinský pilot a tři cestující ze Spojených států. V domě u vsi Šeparivci v Ivano-Frankivské oblasti v okamžiku nehody nikdo nebyl, napsal na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na záchranáře a policii. Hasičům se požár na ploše asi 100 metrů čtverečních podařilo uhasit asi hodinu po pádu letadla.

Zřícený letoun pilotoval místní obyvatel, cestující byli cizinci. Agentura Unian později s odvoláním na židovskou obec uvedla, že v letadle kromě pilota zahynuli cestující ze skupiny chasidských židů ze Spojených států, kteří jsou v oblasti na dovolené; všichni měli americké občanství. Stroj pilotoval profesionální letec se čtyřicetiletou praxí, bývalý vojenský pilot, který se angažoval v rozvoji sportovního létání a ultralightů a působil také jako letecký instruktor.

Havarovaný stroj byl podle ukrajinského deníku WT10 Advantic, což je podle dostupných informací letadlo navržené a vyvíjené společností Aerospool z Prievidze na Slovensku. V nabídce na jejím webu ale aktuálně tento typ nefiguruje a vedení firmy je právě na dovolené. Stroj se podle dostupných informací prodával v rozloženém stavu, aby si jej zákazník sestavil sám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy