Foto: Tady dobarvují klobásu krví. Podívejte se, jak vám chystá maso řezník z prvního hypermarketu

Kliknutím se dostanete do galerie.
Řezník Pavel Holeček byl u toho, když se před dvaceti lety otevíral první hypermarket v Česku – brněnský Globus.
"Všichni se jeli podívat, co jsme. Zacpali jsme sjezd od Brna a dva dny jsme jeli skoro bez přestávky," vzpomíná na začátky řetězce, v němž pracuje dodnes. Otevření provázely zmatky. Velká část dodavatelů neznala čárové kódy, takže byl problém zařadit jejich zboží do nabídky.
"Nezapomenu na babičku, která si u nás koupila tři řízky a na pokladně dostala účtenku na 35 tisíc. A místo toho, aby nám maso hodila na hlavu a od plic nám řekla, co si o nás myslí, tak jen podotkla, že tolik peněz nemá a zda to nemáme příliš drahé," usmívá se při vzpomínkách Holeček. (Fotografie z otevření 4. 11. 1996.)
Vlastní řeznictví má každý hypermarket Globusu – těch je nyní v Česku patnáct. Řezníci jsou tam skutečně nefalšovaní, tedy z masa a kostí, jak hlásá nápis na dveřích. V Praze-Čakovicích, kam jsme se zašli podívat, je řezníků 14. Spolu s lidmi prodávajícími u pultu jich je v řeznictví zaměstnáno zhruba padesát.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
3. 11. 2016 6:41
Pavel Holeček má maso v Globusu na starosti od vstupu na trh, tedy už 20 let. Právě tento řetězec nabízí v každém hypermarketu skutečně vlastní řeznictví.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy