Foto: Tady dobarvují klobásu krví. Podívejte se, jak vám chystá maso řezník z prvního hypermarketu

Kliknutím se dostanete do galerie.
Řezník Pavel Holeček byl u toho, když se před dvaceti lety otevíral první hypermarket v Česku – brněnský Globus.
"Všichni se jeli podívat, co jsme. Zacpali jsme sjezd od Brna a dva dny jsme jeli skoro bez přestávky," vzpomíná na začátky řetězce, v němž pracuje dodnes. Otevření provázely zmatky. Velká část dodavatelů neznala čárové kódy, takže byl problém zařadit jejich zboží do nabídky.
"Nezapomenu na babičku, která si u nás koupila tři řízky a na pokladně dostala účtenku na 35 tisíc. A místo toho, aby nám maso hodila na hlavu a od plic nám řekla, co si o nás myslí, tak jen podotkla, že tolik peněz nemá a zda to nemáme příliš drahé," usmívá se při vzpomínkách Holeček. (Fotografie z otevření 4. 11. 1996.)
Vlastní řeznictví má každý hypermarket Globusu – těch je nyní v Česku patnáct. Řezníci jsou tam skutečně nefalšovaní, tedy z masa a kostí, jak hlásá nápis na dveřích. V Praze-Čakovicích, kam jsme se zašli podívat, je řezníků 14. Spolu s lidmi prodávajícími u pultu jich je v řeznictví zaměstnáno zhruba padesát.
Foto: Jakub Plíhal
Iva Špačková Jakub Plíhal Iva Špačková, Jakub Plíhal
3. 11. 2016 6:41
Pavel Holeček má maso v Globusu na starosti od vstupu na trh, tedy už 20 let. Právě tento řetězec nabízí v každém hypermarketu skutečně vlastní řeznictví.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy