Foto: Tady dobarvují klobásu krví. Podívejte se, jak vám chystá maso řezník z prvního hypermarketu

Kliknutím se dostanete do galerie.
Řezník Pavel Holeček byl u toho, když se před dvaceti lety otevíral první hypermarket v Česku – brněnský Globus.
"Všichni se jeli podívat, co jsme. Zacpali jsme sjezd od Brna a dva dny jsme jeli skoro bez přestávky," vzpomíná na začátky řetězce, v němž pracuje dodnes. Otevření provázely zmatky. Velká část dodavatelů neznala čárové kódy, takže byl problém zařadit jejich zboží do nabídky.
"Nezapomenu na babičku, která si u nás koupila tři řízky a na pokladně dostala účtenku na 35 tisíc. A místo toho, aby nám maso hodila na hlavu a od plic nám řekla, co si o nás myslí, tak jen podotkla, že tolik peněz nemá a zda to nemáme příliš drahé," usmívá se při vzpomínkách Holeček. (Fotografie z otevření 4. 11. 1996.)
Vlastní řeznictví má každý hypermarket Globusu – těch je nyní v Česku patnáct. Řezníci jsou tam skutečně nefalšovaní, tedy z masa a kostí, jak hlásá nápis na dveřích. V Praze-Čakovicích, kam jsme se zašli podívat, je řezníků 14. Spolu s lidmi prodávajícími u pultu jich je v řeznictví zaměstnáno zhruba padesát.
Foto: Jakub Plíhal
Pavel Holeček má maso v Globusu na starosti od vstupu na trh, tedy už 20 let. Právě tento řetězec nabízí v každém hypermarketu skutečně vlastní řeznictví.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy